Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bank BPH wziął 2,2-miliardowy kredyt we franku

0
Podziel się:

Celem jest zabezpieczenie płynności banku.

Bank BPH wziął 2,2-miliardowy kredyt we franku
(Reporter)

Bank BPH zawarł z GE Ireland CHF Funding Unlimited Company umowę odnawialnej linii kredytowej, na mocy której bank będzie miał prawo zaciągać zobowiązania wobec GEI FUC w łącznej kwocie, nieprzekraczającej 2,2 mld franków (8,6 mld zł), podał bank. Umowa stanowi zabezpieczenie płynności banku.

Umowa została zawarta na dziesięć lat do 16 września 2025 roku, a oprocentowanie pociągniętych środków jest sumą stopy CHF LIBOR i marży. Umowa stanowi zabezpieczenie płynności banku i zastępuje umowę z GE Capital International Holding Corporation z siedzibą w Stamford o odnawialną linię kredytową o wartości 2,6 mld franków szwajcarskich (równowartość 10,22 mld zł), z terminem zapadalności 16 września 2021 roku, którą bank zawarł 20 września 2010 roku.

Łącznie zaangażowanie banku wobec Grupy GE wynosi 3,38 mld franków (równowartość 13,28 mld zł) oraz 675 mln zł. Zarówno GEI FUC, jak i bank należą do Grupy General Electric Company.

Notowania akcji Banku BPH

Bank BPH jest obecny na polskim rynku od ponad 20 lat. Jest spółką publiczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Siedzibą prawną Banku BPH jest Gdańsk, biuro centrali znajduje się w Warszawie, a główne centra operacyjne w Krakowie i Gdańsku.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)