Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
banki
10.12.2018 19:26

Problemy w kilku bankach. ZBP tłumaczy, skąd wynikały

Rzadko się zdarza kilka awarii bankowości internetowej i mobilnej w różnych bankach jednego dnia. Związek Banków Polskich sugeruje, że mogło dojść do przeciążenia systemów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prnt scr pekao/facebook)
Podobny komunikat pojawił się dzisiaj w kilku różnych bankach.

Około południa kilka dużych banków poinformowało o awariach i problemach technicznych w swoich serwisach bankowości internetowej i mobilnej. W niektórych przypadkach klienci ciągle zgłaszają trudności w dostępie do konta.

Takim przykładem jest Pekao. "informujemy, że z przyczyn technicznych mogą wystąpić tymczasowe trudności z zalogowaniem do serwisów Pekao24 i usług maklerskich" - czytamy w komunikacie banku.

Ciągle podobny komunikat można przeczytać na stronie logowania do systemu w Getin Noble Banku.

Problemów nie powinni mieć już klienci ING, Alior Banku i Millennium.

- Problem z logowaniem do kont internetowych w kilku bankach już został rozwiązany albo za chwilę będzie rozwiązany - poinformował Przemysław Barbrich, rzecznik prasowy Związku Banków Polskich.

Cytowany przez PAP rzecznik ZBP wskazał, że "takie awarie, jak dziś, mogą się zdarzyć z różnych przyczyn. Jedną z nich może być zwiększona liczba logowań na kontach. To jest taki moment w miesiącu, że wielu klientów sprawdza, czy ich wypłata dotarła na konto, inni płacą ZUS".

Zobacz także: Banki przyszłości. Wystarczy, że klient pomyśli, czego chce

Przemysław Barbrich przypomina, że kiedyś w takim czasie ustawiały się kolejki do okienka. Teraz oddziały banków często święcą pustkami, bo niemal wszystko można zrobić przez internet.

Akurat w poniedziałek przypadł dziesiąty dzień miesiąca, a to czas na wypłaty. Analogiczny problem nie pojawia się jednak każdego miesiąca. W dotychczasowych komunikatach banki nie informowały szczegółowo o przyczynach awarii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: banki, awaria, konta, zbp, wypłata, bankowość internetowa, wiadomości, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-12-2018

helmsa...To jest taki moment w miesiącu, że wielu klientów sprawdza, czy ich wypłata dotarła na konto, inni płacą ZUS... Niech juz lepiej zamilknie … Czytaj całość

11-12-2018

życzliwyPracodawcy powinni wypłacać pensje w gotówce w miejscu pracy a nie przeciążać serwery banków i nie narażać wypłaty pensji na ataki internetowych … Czytaj całość

10-12-2018

grosikO KNF już macza palce?

Rozwiń komentarze (5)