Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Prezes Idea Banku za połączeniem z Getinem. "Analizy są zaawansowane"

Prezes Idea Banku za połączeniem z Getinem. "Analizy są zaawansowane"

Tobiasz Bury stoi na czele Idea Banku.
Tobiasz Bury stoi na czele Idea Banku.

Tobiasz Bury, prezes Idea Banku, widzi korzyści z ewentualnego połączenia z Getin Noble Bankiem. Wskazuje, że analizy dotyczące całego procesu są już zaawansowane. Większościowym udziałowcem obu instytucji jest biznesmen Leszek Czarnecki.

Idea Bank i Getin Noble Bank prowadzą zaawansowane prace analityczne dotyczące ewentualnego połączenia, które może przynieść istotne synergie i pozwolić zbudować silny bank uniwersalny z rozwiniętym modelem bankowości dla małych i średnich firm - podał Idea Bank.

- Oceniamy, że dla Idea Banku potencjalna fuzja mogłaby być korzystna, w szczególności zwiększyłaby możliwość pozyskiwania nowych klientów firmowych - komentuje Tobiasz Bury, szef Idea Banku.

Tłumaczy, że trendy rynkowe wskazują na większą efektywność dużych podmiotów finansowych, które wykorzystują synergie i są w stanie zmierzyć się z wyzwaniem inwestowania w nowe technologie i z rosnącymi wymogami regulacyjnymi.

Ekspert o pogarszającej się sytuacji Idea Banku i Getina. "Mają trochę pecha"


Getin Noble Bank poinformował 17 lipca, że Leszek Czarnecki, sprawujący kontrolę nad bankiem, rozważa opcje konsolidacyjne obejmujące GNB i Idea Bank. Podano wówczas, że Czarnecki oczekuje istotnych synergii kosztowych i sprzedażowych oraz wzmocnienia potencjału sprzedażowego połączonych instytucji.

Czarnecki zadeklarował, że ewentualne połączenie nie wpłynie na uzgodniony z Komisją Nadzoru Finansowego plan ochrony kapitału GNB. W ramach dokapitalizowania gwarantowanego przez akcjonariusza, nie wykluczył on jednak wprowadzenia do połączonych banków innych inwestorów zainteresowanych połączonym podmiotem.

Leszek Czarnecki jest głównym akcjonariuszem Idea Banku, posiadającym bezpośrednio i pośrednio poprzez Getin Holding, LC Corp BV i Getin Noble Bank 80,55 proc. akcji. W samym Getin Noble Banku ma 61 proc. udziałów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

połączenie, bankowość, leszek czarnecki, analizy, ida, getin noble bank, gnb, idea bank, tomasz bury
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
fakt
2018-09-24 14:00
Titanic tylko tyle w tym temacie
zorientowany
2018-09-23 12:11
cenzor tyra by nie pokazać serii banków rozmnożonych jak króliki Lejzorka...
ddsds
2018-09-23 12:07
najgorsza obsługa, najgorzej prowadzone banki. Z przyjaznym bankiem nie ma to to nic wspólnego. Trzymać się od nich z daleka to najlepsze rozwiązanie. Kredyty w każdym banku byleby nie u nich. Woleliśmy przenieść kredyt do innego banku. Zamiast się cieszyć że klient płaci ciągle jakieś chore wymagania mieli. Podwyższali raty z byle powodu.
Pokaż wszystkie komentarze (35)