Notowania

Prezes Idea Banku za połączeniem z Getinem. "Analizy są zaawansowane"

Tobiasz Bury, prezes Idea Banku, widzi korzyści z ewentualnego połączenia z Getin Noble Bankiem. Wskazuje, że analizy dotyczące całego procesu są już zaawansowane. Większościowym udziałowcem obu instytucji jest biznesmen Leszek Czarnecki.

Podziel się
Dodaj komentarz
Tobiasz Bury stoi na czele Idea Banku.

Idea Bank i Getin Noble Bank prowadzą zaawansowane prace analityczne dotyczące ewentualnego połączenia, które może przynieść istotne synergie i pozwolić zbudować silny bank uniwersalny z rozwiniętym modelem bankowości dla małych i średnich firm - podał Idea Bank.

- Oceniamy, że dla Idea Banku potencjalna fuzja mogłaby być korzystna, w szczególności zwiększyłaby możliwość pozyskiwania nowych klientów firmowych - komentuje Tobiasz Bury, szef Idea Banku.

Tłumaczy, że trendy rynkowe wskazują na większą efektywność dużych podmiotów finansowych, które wykorzystują synergie i są w stanie zmierzyć się z wyzwaniem inwestowania w nowe technologie i z rosnącymi wymogami regulacyjnymi.

Ekspert o pogarszającej się sytuacji Idea Banku i Getina. "Mają trochę pecha"

Getin Noble Bank poinformował 17 lipca, że Leszek Czarnecki, sprawujący kontrolę nad bankiem, rozważa opcje konsolidacyjne obejmujące GNB i Idea Bank. Podano wówczas, że Czarnecki oczekuje istotnych synergii kosztowych i sprzedażowych oraz wzmocnienia potencjału sprzedażowego połączonych instytucji.

Czarnecki zadeklarował, że ewentualne połączenie nie wpłynie na uzgodniony z Komisją Nadzoru Finansowego plan ochrony kapitału GNB. W ramach dokapitalizowania gwarantowanego przez akcjonariusza, nie wykluczył on jednak wprowadzenia do połączonych banków innych inwestorów zainteresowanych połączonym podmiotem.

Leszek Czarnecki jest głównym akcjonariuszem Idea Banku, posiadającym bezpośrednio i pośrednio poprzez Getin Holding, LC Corp BV i Getin Noble Bank 80,55 proc. akcji. W samym Getin Noble Banku ma 61 proc. udziałów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: bankowość, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo, banki
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-09-2018

gosiaJeśli uważają, że tak trzeba to niech się łączą. ogólnie getin mocno poprawił obsługę ostatnio i ja jestem zadowolona z tego banku.

22-09-2018

cvqTutaj dwa minusy nie dadzą plusa .

21-09-2018

ZORROPrezes widzi korzyści dla siebie /większa kasa / a jakie korzyści będą dla klientów banku ?????????

Rozwiń komentarze (35)