Notowania

bank
24.02.2010 15:10

Bankowość elektroniczna coraz bardziej popularna

Na koniec 2010 r. liczba klientów bankowości elektronicznej ma przekroczyć 10 mln.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Nyul/Dreamstime)

*Na koniec 2010 r. liczba aktywnych klientów bankowości elektronicznej przekroczy 10 mln - wynika z prognoz Związku Banków Polskich. *

Przedstawiciele ZBP poinformowali, że liczba aktywnych klientów bankowości elektronicznej na koniec 2009 r. wyniosła 8,4 mln, z czego 930 tys. to małe i średnie firmy. To o ponad milion więcej niż w 2008 r.

Aktywny klient bankowości elektronicznej - to według ZBP - taki, który wykonuje miesięcznie więcej niż cztery przelewy elektroniczne.
Średnio klienci indywidualni robią osiem przelewów w miesiącu, a w przypadku małych i średnich firm - 16.

Wartość przelewów elektronicznych wykonywanych miesięcznie w ubiegłym roku przez klientów bankowości elektronicznej przekraczała średnio 44 mld zł.

Liczba klientów (aktywnych i nieaktywnych), z którymi banki mają podpisaną umowę bankowości elektronicznej przekroczyła 14 mln.

Przedstawiciele ZBP podkreślają, że to rozwój rynku jest bardzo dobrym znakiem. _ - Cieszymy się, że większość tych najaktywniejszych małych i średnich przedsiębiorstw korzysta z bankowości elektronicznej, że większość korporacji - bo 104 tys. - korzysta z bankowość internetowej. To jest dowód na to, że w Polsce nie tylko w bankowości, także w innych działach polskiej gospodarki - ubezpieczeniach, telekomunikacji, administracji, logistyce, informacji gospodarczej, statystyce - może być wykorzystywana gospodarka elektroniczna _ - powiedział prezes ZBP Krzysztof Pietraszkiewicz.

* [ Europejczycy wybierają przeglądarki ]( http://manager.money.pl/strategie/emarketing/artykul/europejczycy;wybieraja;przegladarki,76,0,592204.html )
* [ Amerykanie chwalą się zakupami w sieci ]( http://manager.money.pl/styl/media/artykul/amerykanie;chwala;sie;zakupami;w;sieci,71,0,589639.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: bank, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap, banki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz