Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

BZ WBK zmienia nazwę. Od września nowe logo w spółkach leasingowych

5
Podziel się

Wkrótce będzie widać pierwsze efekty ogłoszonego w kwietniu rebrandingu.

Logo Santandera będzie coraz bardziej widoczne na polskim rynku.
Logo Santandera będzie coraz bardziej widoczne na polskim rynku. (PAP/Tomasz Gzell)
bEhTWlbF

Wkrótce będzie widać pierwsze efekty ogłoszonego w kwietniu rebrandingu BZ WBK. Pod nowym logiem Santandera od września będzie działać kilka spółek leasingowych.

BZ WBK Leasing, BZ WBK F24 i BZ WBK Finanse, a więc spółki leasingowe Banku Zachodniego WBK, zmienią się na Santander Leasing, Santander F24 i Santander Finanse. Według zapewnień osób odpowiedzialnych za cały proces, klienci i partnerzy nie odczują zmian.

"W ślad za decyzją akcjonariuszy BZ WBK o zmianie nazwy na Santander Bank Polska również walne zgromadzenia BZ WBK Leasing i BZWBK F24, a także zgromadzenie wspólników BZ WBK Finanse podjęły decyzje o zmianie nazw odpowiednio na Santander Leasing, Santander F24 oraz Santander Finanse. (...) Spółki zaczną posługiwać się nowymi nazwami po uzyskaniu wpisu w rejestrze przedsiębiorców, co jest planowane na wrzesień" - czytamy w komunikacie BZ WBK.

bEhTWlbH

- Za nową nazwą podążać będzie kontynuacja globalnej strategii grupy, opartej o innowacyjność rozwiązań dopasowanych do cyfrowej transformacji gospodarki. To dla nas szansa na rozwój i poszerzanie oferty z wykorzystaniem międzynarodowych standardów i wieloletniego doświadczenia Grupy Santander - komentuje Szymon Kamiński, prezes BZ WBK Leasing.

Zobacz także: BZ WBK ogłasza nową strategię. 100 tys. nowych klientów w ciągu dwóch lat

Co ważne, wszystkie umowy zawarte do tej pory będą obowiązywać na niezmienionych warunkach. Zmiana nazw i logotypów nie będą wymagać podejmowania jakichkolwiek dodatkowych działań czy też kontaktu z przedstawicielami Santander Leasing.

bEhTWlbN

- Zmiana marki i zmiana nazwy to długoterminowa inwestycja. Chcemy ją rozpocząć w trzecim kwartale tego roku, po formalnej rejestracji w KRS. Koszty zamierzamy rozłożyć na 2 lata - zapowiadał już w kwietniu prezes BZ WBK Michał Gajewski.

Bank Zachodni WBK już od 2011 roku jest częścią międzynarodowej Grupy Santander, która obsługuje ponad 132 mln klientów w 13,7 tys. oddziałów na 10 głównych rynkach świata, w tym m.in. w Hiszpanii, Polsce, Wielkiej Brytanii, Portugalii, USA, Chile, Brazylii, Argentynie i Meksyku.

Grupa Santander to jedna z największych grup finansowych świata i największa instytucja finansowa w strefie euro pod względem kapitalizacji. Z kolei BZ WBK należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Pod względem wartości zgromadzonych aktywów zajmuje trzecią pozycję.

bEhTWlbO

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEhTWlci
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(5)
Aaaxxxxkkk
3 lata temu
Logo nie będzie takie jak na załączonym obrazku Santander Bank Polska A nie Santander Consumer Zresztą Bzwbk od ponad 8 lat miał w logo grupa Santander 😀
Zeus
3 lata temu
Banksterzy umieją doic państwa teoretyczne i nędzne kolonie. Rebrandingi, loga byle podatków nie płacić:)
Jb05
3 lata temu
Artykuł jest o BZ WBK SA i zmianie jego nazwy na Santander Bank Polska SA a zdjęcie dotyczy Santander Consumer Banku - brawo autor artykułu za znajomość tematyki....
bEhTWlcj
gggg
3 lata temu
to ten bank co go sprzedał obecny premier obcemu kapitałowi ...tyle w temacie tego obrzydliwego obcego kapitału co to premier już nie może patrzeć na ich panoszenie w Polsce....ciekawe jaką zgarnął za to premię???
Jakub
3 lata temu
Ostatnio za wypłatę 7000 zł z rachunku firmowego zapłaciłem 245 zł prowizji. Jak dla mnie to są złodzieje!