Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

BZ WBK zmieni nazwę na Santander Bank Polska. "To długoterminowa inwestycja"

14
Podziel się

- Zmiana marki i zmiana nazwy to długoterminowa inwestycja. Chcemy ją rozpocząć w trzecim kwartale tego roku, po formalnej rejestracji w KRS. Koszty zamierzamy rozłożyć na 2 lata - zapowiedział we wtorek prezes BZ WBK Michał Gajewski.

- Potencjał dotychczasowej nazwy powoli się wyczerpuje, chcemy więc powiązać się z globalną marką - mówi prezes Michał Gajewski.
- Potencjał dotychczasowej nazwy powoli się wyczerpuje, chcemy więc powiązać się z globalną marką - mówi prezes Michał Gajewski. (Pawel Wisniewski/EAST NEWS)
bErJGjmJ

- Dzisiaj przygotowujemy się do tego, pracujemy nad strategią marketingową i dopiero dokonujemy tej kalkulacji - dodał Gajewski podczas konferencji prasowej.

Jak przekonywał, rebranding to świetna okazja do wzmocnienia pozycji konkurencyjnej w cyfrowym świecie, zdominowanym przez wielkie światowe marki technologiczne.

- Potencjał dotychczasowej nazwy powoli się wyczerpuje, chcemy więc powiązać się z globalną marką, która kojarzy się ze światem cyfrowych technologii - powiedział.

bErJGjmL
Zobacz także: Zobacz też: "Polskie banki wejdą na rynki zachodnie"

Bank poinformował o planach zmiany nazwy w ubiegłym tygodniu. Warto przypomnieć, że rebranding planowany był już kilka lat temu. Najpierw miał się rozpocząć w 2015 - mówił ówczesny prezes banku, obecny premier Mateusz Morawiecki.Do całkowitej zmiany nazwy nie doszło, jednak do dotychczasowego logo został dodany czerwony pasek z napisem "Grupa Santander".

Teraz zielone logo zniknie całkowicie. Zmiana nazwy z BZ WBK na Santander Bank Polska zaplanowana została w projektach uchwał na walne zgromadzenie, zwołane na 16 maja. Bank planuje też zmienić adres siedziby rejestrowej na Warszawę. Wniosek w tej sprawie został już zaakceptowany przez Komisję Nadzoru Finansowego.

bErJGjmR

BZ WBK jest 3. co do wielkości bankiem w Polsce pod względem aktywów (wg danych za 2017 r.). Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Banco Santander S.A. ma 69,34 proc. akcji BZ WBK.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bErJGjnm
banki
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(14)
Grzegorz_T
3 lata temu
KredytBank został umyślnie przejęty przez KBC, KBC wyprowadzili do Belgii wartość majątku trwałego i rozebrany do gołego (lista klientów) sprzedany do Banku Zachodniego WBK. Teraz Bank Zachodni WBK znika w strukturach Santander. W ten sposób niszczy się ostanie resztki dawnych polskich banków. Nieprawdą jest że banki są na minusie. Po prostu wyprowadzają kapitał z Polski i udają głupiego. Banki jeśli są pod kreską to powinni mieć zakaz egzystencji w Polsce i zwinąć się z polskiego rynku. Niestety nasze nieudolne władze uginają się pod dyktando merkelowej UE.
pietrass
3 lata temu
Jesteanku m klientem Banku od wielu lat już takie zmiany przerabiałem z Lukas Bank i zmianami jak powstał CA, zmieniłem wtedy bank na WBK - no cóż - ostatnie zmiany w bzwbk potwierdzają to co się stało, jest coraz drożej, kredyty lichwiarskie (z ukrytymi niby nie obowiązkowymi ubezpieczeniami bez których nie dostaniesz kredytu), których rzeczywiste oprocentowanie po wliczeniu ubezpieczeń sięga 30% to lichwa, która nie powinna mieć miejsca. Niezgodna z prawem, a jednak jest. Kiedyś można było brać kredyty tylko z prowizją i oprocentowaniem - nawet z ratą malejacą - teraz tego nie uświadczysz. Muszę szukać nowego banku. Mi nazwa SANTANDER NIE ODPOWIADA - zmieniam bank.
Szkoda
3 lata temu
Bank się cofa!!! Dla firm ,nie polecam! Ograniczają obsługę gotówki w oddziałach dla biznesu to duże utrudnienie.
bErJGjnn
Mustang
3 lata temu
Zmiana nazwy jest głupotą- proszę pomyśleć o klientach którzy mają konta firmowe. Teraz każdemu z zagranicznych koropracji będę zmuszona kolejne dokumenty wysyłać. Chore to uważam ze stara nazwa jest ok.
Mustang
3 lata temu
Zmiana nazwy jest głupotą- proszę pomyśleć o klientach którzy mają konta firmowe. Teraz każdemu z zagranicznych koropracji będę zmuszona kolejne dokumenty wysyłać. Chore to uważam ze stara nazwa jest ok.