Notowania

peo
14.11.2007 12:18

Do końca roku BPH zmieni nazwę i logo

Pekao zapowiada integrację z BPH do końca miesiąca. Klienci przejmowanego banku nie będą musieli wymieniać kart i dokumentów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Pekao liczy, że do końca listopada dojdzie do integracji prawnej z BPH, a na przełomie listopada i grudnia przejmowane placówki zmienią logo na Pekao, informuje wiceprezes banku, Luigi Lovaglio. Klienci przejmowanego banku nie będą musieli wymieniać kart i dokumentów od razu.

Wiceprezes poinformował, że zmiana wizerunku związana z połączeniem z BPH będzie kosztować 10-20 mln zł, a łączne koszty integracji po trzech kwartałach wynoszą 60-70 mln zł. Pekao planuje w 2008 roku przeprowadzić kampanię reklamową, której koszt wynieść ma 12-18 mln zł.

Pekao przejmie 1,2-1,3 mln klientów detalicznych BPH, dzięki czemu ich liczba w nowym Pekao wzrośnie do około 5 milionów. Klienci BPH automatycznie staną się klientami Pekao, ale nie będą musieli wymieniać dokumentów od razu. Karty z logo BPH będą ważne do chwili wygaśnięcia, nowe będą już opatrzone logiem Pekao. Przez pewien czas będą mogli natomiast korzystać z dwóch numerów rachunków - obecnego, z systemu BPH i nowego, nadanego już w systemie Pekao.

Prezes Pekao Jan Krzysztof Bielecki poinformował, że Pekao planuje rozbudować sieć placówek. Nie podał szczegółów, mają one być ujawnione w lutym 2008 roku.

Bielecki poinformował, że wskutek przejęcia placówek BPH oraz wejścia w życie Bazylei II współczynnik wypłacalności Pekao spadnie z 13 do ponad 11 proc.

Tagi: peo, bph, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, banki, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz