Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Duży bank wyemituje akcje. Spełni wymogi KNF?

0
Podziel się:

Przeprowadzenie oferty jest uzależnione od warunków rynkowych oraz spełnienia innych warunków zwyczajowo stosowanych w ofertach międzynarodowych.

Duży bank wyemituje akcje. Spełni wymogi KNF?
(BNP Paribas Bank Polska)

BNP Paribas Bank Polska potwierdza zamiar podwyższenia kapitału zakładowego w drodze publicznej oferty akcji i zwiększenia liczby akcji będących w wolnym obrocie na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

W ramach oferty wyemitowanych zostanie nie więcej niż 5.026.539 akcji serii _ O _. Transakcja ma zapewnić wykonanie przez BNP Paribas S.A. zobowiązania wobec Komisji Nadzoru Finansowego do zwiększenia liczby akcji w wolnym obrocie giełdowym do 15 procent.

Oferta ma być adresowana do inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych w Polsce oraz do wybranych inwestorów instytucjonalnych za granicą (oprócz Stanów Zjednoczonych). Przewiduje się, że oferta zostanie przeprowadzona w drugim kwartale 2014 roku. Finalna decyzja dotycząca terminu przeprowadzenia oferty będzie uzależniona od sytuacji rynkowej.

Funkcję Globalnego Koordynatora oferty będzie pełnić Citigroup (poprzez Citigroup Global Markets Limited i Dom Maklerski Banku Handlowego)
. Współprowadzącymi Księgę Popytu będą Citigroup Global Markets Limited, Dom Maklerski Banku Handlowego oraz BNP Paribas. Funkcję Oferującego pełnił będzie Dom Maklerski Banku Handlowego.

Przeprowadzenie oferty jest uzależnione od warunków rynkowych oraz spełnienia innych warunków zwyczajowo stosowanych w ofertach międzynarodowych, w tym od uzyskania wszystkich niezbędnych zgód organów nadzoru i rejestracji akcji (w tym m.in. od zatwierdzenia prospektu emisyjnego przez KNF).

ZOBACZ, co na nowym forum internauci piszą o spółce BNP Paribas i o pozostałych spółkach z GPW

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)