Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

EBOiR pożyczy 25 mln euro Bankowi Polskiej Spółdzielczości

0
Podziel się:

Pieniądze mają zostać wykorzystane na sfinansowanie kredytu dla małych i średnich firm oraz rozwoju gospodarki rolnej.

EBOiR pożyczy 25 mln euro Bankowi Polskiej Spółdzielczości
(Bedo/Dreamstime)

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli Bankowi Polskiej Spółdzielczości pożyczki w wysokości 25 mln euro na sfinansowanie kredytu dla małych i średnich firm oraz rozwoju gospodarki rolnej.

80 procent wartości pożyczki udzielonej na 5 lat denominowana jest w polskiej walucie. BPS zamierza wspierać małe i średnie firmy we wschodniej Polsce oraz inicjatywy na wsi.

BPS jest siecią 366 banków spółdzielczych. Specjalizuje się w kompleksowej obsłudze: samorządów, rolnictwa, przemysłu rolno-spożywczego, handlu, rzemiosła i turystyki. Bank działa na terenie całej Polski. Poprzez sieć liczącą ok. 80 placówek obsługuje klientów korporacyjnych, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz klientów indywidualnych.

Pożyczkę uzupełnia pakiet współpracy technicznej wyceniany na 1,2 mln euro sfinansowany z dotacji otrzymanych przez EBOiR i innych źródeł. Celem pakietu jest dopomożenie BPS i poszczególnym bankom spółdzielczym w rozwoju oferty dla wsi i tzw. sektora MSME (mikro, czyli firm jednoosobowych, małych np. rodzinnych i średniej wielkości działających na szczeblu lokalnym).

Bank Polskiej Spółdzielczości SA z siedzibą w Warszawie, został utworzony w marcu 2002 r. przez przyłączenie do Gospodarczego Banku Południowo-Zachodniego SA pięciu innych banków. Na swoich stronach internetowych BPS podał, że jego suma bilansowa na 31 grudnia 2010 r. wynosiła 16,55 mld złotych.

Więcej na temat pożyczek i kredytów - czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/t20694.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/pieniadze;dla;firm;czekaja;nie;tylko;w;bankach,239,0,909039.html) Szukasz pieniędzy? Nie musisz brać kredytu Przedsiębiorca musi jednak zapewnić wkład własny w kosztach realizacji celów wynoszący minimum 30 proc. wartości inwestycji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/232/t83944.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pozycza;nam;750;mln;euro;na;energetyke,251,0,846843.html) Pożyczą nam 750 mln euro, na energetykę W przyszłym roku planowane są jeszcze jedna lub dwie transze z Banku Światowego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/170/t132010.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/bedzie;jeszcze;trudniej;o;kredyt;w;2012;r;,66,0,820034.html) Będzie jeszcze trudniej o kredyt w 2012 r. Sprawi to nowelizacja rekomendacji S wydanej przez KNF, która zakłada, że rata kredytu nie może przekraczać 42 proc. zarobków klienta.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)