Notowania

euro 2012
27.05.2012 10:57

Euro 2012. Szef związku banków: "Pieniędzy nie zabraknie"

Banki też przygotowują się do Euro 2012. W placówkach usytuowanych wokół stref kibiców podczas Euro 2012 ma być wzmożona czujność.

Podziel się
Dodaj komentarz
(skynesher/iStockphoto)

Banki też przygotowują się do Euro 2012. W placówkach usytuowanych wokół stref kibiców podczas Euro 2012 ma być wzmożona czujność i gotowość, tak by klienci byli zadowoleni.

Szef Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz dodaje, że w Polsce działa obecnie blisko 17 i pół tysiąca bankomatów, z czego wiele usytuowanych jest w pobliżu stref kibica.

_ - Jeśli chodzi o działanie bankomatów i ich wyposażenie w odpowiedni zasób gotówki, to już jest przedmiotem troski samych banków, ale i specjalnych firm, które serwisują bankomaty i myślę, że stosowne działania zostały tutaj odpowiednio podjęte. Mówiliśmy o tym, jako banki, do naszych partnerów, ale także mówili o tym agenci rozliczeniowi, władze regulacyjne, NBP _ - powiedział Pietraszkiewicz.

POSŁUCHAJ SZEFA ZWIĄZKU BANKÓW POLSKICH:

Związek ponawia apel, by w czasie Euro 2012 uważać na pieniądze, szczególnie na karty płatnicze. Krzysztof Pietraszkiewicz zaznacza, że wiele niebezpiecznych sytuacji prowokujemy sami.

W najbliższym czasie Komisja Nadzoru Finansowego, przy wsparciu Związku Banków Polskich, opublikuje informator Twój portfel na Euro, w którym znajdą się przydatne informacje i porady co zrobić i gdzie się udać w przypadku kradzieży, stłuczki i jak korzystać z opieki medycznej podczas Mistrzostw.

Czytaj więcej w Money.pl
Tak będą działać szkoły w czasie Euro 2012 W części szkół skrócone zostaną w tych dniach lekcje, a część przedszkoli i żłobków może działać dłużej niż zwykle.
"PiS chce klapy Euro, by wrócić do władzy" Posłowie PO odpowiadają Tomaszewskiemu: _ Gada bzdury. Chłopcy z PiS powinni zamknąć buzie i czekać na wielkie święto _.
"Kolej to najsłabsze ogniwo na Euro 2012" W przygotowaniach do Euro 2012 więcej energii należało poświęcić kolei, bo ona jest najbardziej zaniedbana - uważają eksperci Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.
Tagi: euro 2012, banki, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz