Notowania

deutsche bank
04.05.2011 13:04

Finansowy potentat oskarżony o oszustwa

Amerykanie twierdzą, że Deutsche Bank lekkomyślnie kwalifikował tysiące kredytów do federalnego programu ubezpieczeń.

Podziel się
Dodaj komentarz
(db.com)

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych pozwał Deutsche Bank o ponad miliard dolarów za oszustwa.

Amerykanie twierdzą, że Deutsche MortgageIT systematycznie oszukiwał uczestnicząc w rządowym programie kredytowym (Deutsche Bank kupił MortgageIT w 2007 roku). Lekkomyślnie kwalifikował tysiące pożyczek do federalnego programu ubezpieczeń - informuje BBC.

Według wymogów kredytodawca musi upewnić się, że kredytobiorca będzie w stanie spłacić pożyczki, ale Departament Sprawiedliwości twierdzi Deutsche tego nie robił.

Rzecznik banku odpisał na te roszczenia jako _ nieuzasadnione i niesprawiedliwe _. _ Chcemy bronić przed działaniem energicznie, _dodał.

Amerykanie twierdzą, że między 1999 a 2009, MortgageIT poparła ponad 39 000 kredytów hipotecznych.

Przez dziesięć lat rząd USA musiał wypłacić 386 milionów odszkodowań, opierając się na nieprawdziwych oświadczeniach ze strony Mortage IT.

Amerykańskie władze chcą uzyskać od Deutsche Banku co najmniej potrójne odszkodowanie. Jednakże prawdopodobna wartość strat spowodowanych przez pozwane instytucje jeszcze wzrośnie. Pozew to kolejna wpadka Deutsche Banku w USA. Działalność banku w czasie kryzysu stała się niedawno tematem jednego z raportów senackiej podkomisji.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/97/t40289.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/milicja;w;biurze;deutsche;banku;w;moskwie,116,0,764532.html) Milicja w biurze Deutsche Banku w Moskwie Agenci bezpieczeństwa szukają dowodów na nadużycia przy rekonstrukcji hotelu Moskwa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/216/t82648.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/deutsche;bank;przegrywa;w;las;vegas,165,0,586661.html) Deutsche Bank przegrywa w Las Vegas Na inwestycjach w hotele i kasyna bank stracił już pół miliarda euro.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/39/t35111.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/deutsche;bank;na;minusie;pierwszy;raz;od;60;lat,78,0,425038.html) Deutsche Bank na minusie. Pierwszy raz od 60 lat Niemiecki gigant zakończył ubiegły rok ze stratą w wysokości 3,9 mld euro.
Tagi: deutsche bank, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa, banki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz