Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Francuzi przejmują kapitał Lukasa

0
Podziel się:

Kredit Agricole, francuska grupa bankowa jest bliska zakupu ponad 75 proc. kapitału Lukasa – firmy pośrednictwa kredytowego i głównego właściciela Lukas Banku

bELddrzF

Kredit Agricole, francuska grupa bankowa jest bliska zakupu ponad 75 proc. kapitału Lukasa – firmy pośrednictwa kredytowego i głównego właściciela Lukas Banku – podaje francuski dziennik „Les Echos”. Gazeta podaje, iż prawdopodobna kwota zakupu wynosi blisko 260 mln USD, a nieoficjalne źródła polskie mówią, że może ona być jeszcze większa.

Dariusz Prończuk, prezes Lukasa nie podał wielkości pakietu ale powiedzial, że obecnie negocjowane są ostatnie szczegóły umowy z francuskim inwestorem, ale dodał jednocześnie, iż pod uwagę brani są również inni kandydaci. Niemniej Prezes Lukasa jest zdania, że umowa w sprawie sprzedaży Akcji firmy powinna zostać podpisana do końca tego tygodnia.

Według „Les Echos” jedynym kandydatem do kupna ponad 75 proc. akcji Lukasa jest Credit Agricole, a sprzedaż może dobiec końca już w najbliższych dniach.
Luas ma na polskim rynku silną pozycję w dziedzinie kredytów konsumpcyjnych i dysponuje obecnie 100 oddziałami, głównie w dużych placówkach handlowych. O przejęcie 35 proc. jego akcji rywalizowały trzy francuskie banki: Generale, Cetelem i CA.

bELddrzH

Przedstawiciele Lukasa są świadomi swojej pozycji i wartości ostatnich inwestycji w nowoczesny (mogący konkurować z zachodnimi bankami) bank internetowy. Od 1999 roku z usług banku skorzystało ponad 3 mln osób, a w samym 1999 roku Lukas uruchomił 400 mln kredytów.

bELddrAi
wiadomości
banki
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)