Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
tłum. Robert Susło
|

Fuzja z bankiem Wachovia ocali Morgan Stanley?

0
Podziel się:

Za Oceanem kolejne instytucje finansowe łączą siły, by przetrwać kryzys.

Fuzja z bankiem Wachovia ocali Morgan Stanley?
(PAP/EPA)

Wywołana następstwami kryzysu finansowego fala przejęć i fuzji wśród instytucji bankowych toczy się dalej. Jak informuje _ New York Times _ w swoim wieczornym wydaniu online, przeżywający trudności amerykański bank Morgan Stanley sprawdza możliwość fuzji z inną instytucją finansową.

Za potencjalnego partnera uważany jest amerykański bank Wachovia. Ponadto do sprzedaży oferuje się również największa w Stanach kasa oszczędnościowa Washington Mutual.

Jak informuje _ New York Times _ powołując się na insiderów, Wachovia, czwarty co do wielkości amerykański bank, sam wyraził chęć przejęcia przez Morgan Stanley. Zainteresowani przejęciem Wachovii są także inne banki. W ostatnim czasie także Morgan Stanley odnotowuje coraz poważniejsze spadki kursów swoich akcji.

W środę notowania banku spadły ponownie o 24 procent do 21,75 dolarów za akcję. W minionych dniach podobne straty zmusiły już wiele innych instytucji finansowych do ogłoszenia upadłości lub przejęcia ich przez inne banki. W ten sposób z niegdyś pięciu niezależnych amerykańskich banków inwestycyjnych przetrwał tylko Morgan Stanley i Goldman Sachs.

Według _ New York Times _ negocjacje na temat sprzedaży prowadzi także Washington Mutual. Za potencjalnych nabywców uważa się brytyjski bank HSBC oraz amerykańskie banki JPMorgan Chase i Wells Fargo. Zainteresowanie przejęciem Washington Mutual miał wyrazić również amerykański koncern finansowy Citigroup, donosi _ Wall Street Journal _. Na temat przejęcia Washington Mutual pojawiały się juz liczne spekulacje, które sam bank stale odpierał.

wiadomości
gospodarka
banki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)