Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Getin Holding kupił drugi co do wielkości bank na Białorusi

0
Podziel się

Polska spółka zainwestowała prawie 5 milionów euro w transakcję.

Getin Holding kupił drugi co do wielkości bank na Białorusi
(Getin)
bEpATaWd

Polski Getin Holding kupił za 4,9 mln euro drugi co do wielkości bank na Białorusi - Białoruski Bank Małego Biznesu - poinformował dzisiaj niezależny portal białoruski Karta'97. Dodano, że do kupna 95,5 proc. akcji białoruskiego banku doszło wczoraj.

Białoruski Bank Małego Biznesu specjalizujące się w obsłudze małych i średnich przedsiębiorstw. Wcześniej jego akcjonariuszami byli Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, Międzynarodowa Korporacja Finansowa oraz firmy niemieckie, holenderskie i amerykańskie.

Bank ma oddziały w siedmiu miastach Białorusi, np. w Mińsku, Grodnie, Brześciu i Witebsku.

bEpATaWf

To już drugi bank, który przejął Getin Holding na Białorusi. W 2008 r. polska grupa poinformowała, że kupiła 75,04 proc. akcji białoruskiego Sombelbanku za około 16,4 mln zł (ok. 4 mln euro).

Sombelbank specjalizuje się w bankowości detalicznej (głównie kredyty gotówkowe oraz ratalne) oraz obsłudze przedsiębiorstw.

W skład Grupy Getin Holding wchodzi m.in. Idea Bank oraz podmioty prowadzące międzynarodową działalność finansową, np. Carcade, Kubanbank, Idea Bank Ukraina, TU Europa Ukraina, TU Europa Ukraina Życie.

Czytaj więcej w Money.pl

bEpATaWG
wiadomości
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)