Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Grad: PKO jest w stanie samodzielnie przejąć BZ WBK

0
Podziel się

Resort skarbu zdecydowanie wspiera te działania banku.

Grad: PKO jest w stanie samodzielnie przejąć BZ WBK
(kprm.gov.pl)
bDnLdiLF

Minister skarbuAleksander Graduważa, że PKO BP jest w stanie samodzielnie przeprowadzić transakcję przejęcia BZ WBK. Podkreślił, że resort skarbu zdecydowanie wspiera te działania banku.

_ - Są analizy, z których faktycznie wynika, że bank może dokonać transakcji sam, bez zagrożeń dla swoich wskaźników. Świadczy o tym również ostatnio rozpoczęta procedura wyemitowania obligacji, a także możliwości kapitałowe PKO BP, które wynikają m.in. z podwyższenia kapitału w ubiegłym roku oraz zysku wypracowanego w ostatnim czasie _ - podkreślił.

PKO BP poinformowało na początku lipca, że planuje przeprowadzić do końca tego roku emisję obligacji podporządkowanych o wartości do 5 mld zł. _ Ś- rodki pozyskane z emisji - po uzyskaniu odpowiedniej zgody Komisji Nadzoru Finansowego - zostaną przeznaczone na podwyższenie funduszy uzupełniających banku _ - informował wówczas bank.

bDnLdiLH

Grad zaznaczył, że resort skarbu ma _ potwierdzenie, że bank jest w stanie samodzielnie przeprowadzić tę transakcję _. Dodał, że MSP będzie zdecydowanie wspierało te działania banku. _ - Od strony właścicielskiej - jako jeden z akcjonariuszy - jeśli chodzi o zagospodarowanie zysku za 2009 rok w banku oraz jeśli idzie o interes PKO BP. To jest to, na czym się skupiamy _ - podkreślił.

Szef KNFStanisław Kluzawraz z przedstawicielami Nadzoru Bankowego spotkał się już w tej sprawie z reprezentantami irlandzkiego banku centralnego oraz irlandzkiego nadzoru bankowego.

Właściciel 70,4 proc. udziałów BZ WBK, irlandzki bank AIB zmuszony jest sprzedać polski bank, ponieważ musi się rekapitalizować i zwiększyć rezerwy o 7,4 mld euro do końca 2010 r. Sprzedaż BZ WBK według niektórych ocen przyniosłaby mu około 2,4 mld euro. Pierwotnie zainteresowanie przejęciem BZ WBK wyraziło 7-8 grup bankowych. Z doniesień agencji Bloomberg wynika jednak, że z wyścigu wycofały się globalny bank HSBC z siedzibą w Londynie oraz włoski Unicredit.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/120/t46456.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/resort;skarbu;wesprze;pko;bp;przy;zakupie;bz;wbk,92,0,635484.html) Resort skarbu wesprze PKO BP przy zakupie BZ WBK Ministerstwo może zmienić wysokość dywidendy PKO.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/44/t26924.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/bz;wbk;bedzie;na;sprzedaz,183,0,445111.html) BZ WBK będzie na sprzedaż? Allied Irish Banks przygotowuje listę aktywów, których będzie chciał się pozbyć.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/16/t83728.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/grad;zadowolony;z;emisji;pko;bp;to;sukces,240,0,552176.html) Grad zadowolony z emisji PKO BP: To sukces Z emisji bank pozyskał 5 mld 125 mln zł. Wykorzysta je na rozwój akcji kredytowej.
bDnLdiLN
bDnLdiMi
Źródło:
KOMENTARZE
(0)