Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

KNF: Prezesi banków za dużo zarabiają. Chce to ukrócić

0
Podziel się:

W 2008 r. zarobki szefów banków z GPW wzrosły o 25 procent.

KNF: Prezesi banków za dużo zarabiają. Chce to ukrócić
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bFfGYxBx

Komisja Nadzoru Finansowego, kierowana przez Stanisława Kluzę, zajęła się sprawą zbyt wysokich wynagrodzeń zarządów banków w czasie kryzysu finansowego.

_ Gazeta Prawna _dotarła do listu w tej sprawie szefa nadzoru Stanisława Kluzy do prezesa Związku Banków Polskich. Kluza apeluje w nim o _ wypracowanie dobrych praktyk w zakresie systemów motywacyjnych, zwłaszcza w odniesieniu do kadry kierowniczej. _

Gazeta zauważa, że Komisja Europejska w ubiegłym tygodniu przygotowała projekt rezolucji, umożliwiającej ingerencję nadzorów w politykę finansowa banków, zwłaszcza tych premiujących nadmierne ryzyko.

bFfGYxBz

ZOBACZ TAKŻE:

Według gazety, w ubiegłym roku w Polsce zarobki szefów giełdowych banków wzrosły o 25 procent. Rekordzista, prezes banku BPH Józef Wancer, zarobił w 2008 roku 6 milionów 400 tysięcy złotych.

Na skutek ryzykownych transakcji - tak zwanych opcji - i luźnej polityki kredytowej banki, takie jak BRE, Handlowy i BPH straciły w ostatnich miesiącach setki milionów złotych. - _ Banki podwyższają więc ceny usług, ograniczają wynagrodzenia pracowników i redukują zatrudnienie _ - przypomina _ Gazeta Prawna _.

bFfGYxBF
bFfGYxCa
KOMENTARZE
(0)