Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Komorowski nie wskaże następcy Skrzypka

0
Podziel się:

Marszałek: Przyspieszę wybór prezesa NBP, jeśli zagrożony będzie interes państwa.

Komorowski nie wskaże następcy Skrzypka
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Nie ma potrzeby pośpiechu w wyborze nowego prezesa NBP - poinformował marszałek SejmuBronisław Komorowski.

_ - Ze względu na to, że dzisiejsze posiedzenie RPP zostało zwołane jeszcze przez śp.Sławomira Skrzypka, to nie widzę powodu do pośpiechu przy wyborze nowego prezesa, chyba, że posiedzenie nie przyniosłoby efektów dla polityki pieniężnej _ - powiedział na konferencji prasowej Komorowski.

Wykonujący obowiązki prezydenta Marszałek Sejmu, podkreślił, że przyspieszy wybór prezesa NBP, jeśli zagrożony będzie interes państwa i obywateli.

POSŁUCHAJ MARSZAŁKA:

Jak stwierdził marszałek_ , jeśli dziś posiedzenie okaże się pomyślne to nie będę chciał przyspieszać procesów powołania prezesa w nadziei, żeby wszyscy czuli się spokojniej i bezpieczniej z punktu widzenia naszych wspólnych pieniędzy. Tak, aby decyzja była najmniej kontrowersyjna i najłatwiej przeprowadzona przez polski parlament w tych nadzwyczajnych okolicznościach _ - dodał.

Prezes NBP jest powoływany na 6-letnią kadencję przez Sejm na wniosek Prezydenta RP. Dlatego bez udziału Bronisława Komorowskiego nie będzie możliwe powołanie następcy Sławomira Skrzypka, który zginął w katastrofie samolotu z polską delegacją w pobliżu Smoleńska.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)