Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kredyt Bank rozpoczyna wydawanie „inteligentnych” kart Visa

0
Podziel się:

Kredyt Bank S.A. jako pierwszy bank w kraju rozpoczął w Polsce wymianę swoich kart Visa Classic z tradycyjnym paskiem magnetycznym na „inteligentne” karty typu Visa Smart Debit/Credit.

Kartę Visa Classic z mikroprocesorem otrzymają wszyscy klienci banku w Warszawie, którym ważność posiadanej karty Visa Classic upływa w bieżącym miesiącu i w miesiącach następnych. Wcześniej Kredyt Bank S.A. uczestniczył we wspólnym programie pilotażowym, w ramach którego siedem polskich banków wydało swoje „inteligentne” karty Visa. Polska znajduje się w czołówce krajów wdrażających karty Visa z mikroprocesorem.

Karty z mikroprocesorem są uważane za przyszłość usług bankowych i finansowych będąc zdolnymi zapewnić użytkownikom dostęp do wielu nowych, także niefinansowych usług i nieporównywalnie wyższy poziom bezpieczeństwa zawieranych transakcji. Mikroprocesor jest w stanie pomieścić do paru tysięcy razy więcej informacji niż pasek magnetyczny oraz ma dodatkowo zdolność samodzielnego przetwarzania informacji czyli działania jak mikrokomputer.

„Cieszymy się, że Kredyt Bank S.A. mógł jako pierwszy rozpocząć regularne wydawanie kart Visa najnowszej generacji” -- stwierdziła Mirosława Karczewska, dyrektor ds. rozwoju Centrum Kart Płatniczych Kredyt Bank S.A. Karty Visa Classic z mikroprocesorem będą wydawane w oddziałach banku poza Warszawą w miarę rozwoju rynku akceptacji kart chipowych w Polsce.

„Karta z mikroprocesorem to niekwestionowana przyszłość kart płatniczych. Póki co, jej podstawowym atrybutem jest zwiększone bezpieczeństwo zapewniane przez mikroprocesor” -- dodała dyrektor Karczewska. Obecnie w Polsce karty Visa Smart Debit/Credit mogą być przyjmowane w ponad 10 tys. punktów handlowo-usługowych obsługiwanych przez PolCard, m.in. w supermarketach Auchan, w sieci Castorama, na stacjach benzynowych koncernu Orlen, Aral czy Neste. Spodziewany jest szybki przyrost takich miejsc ponieważ wszystkie nowoinstalowane przez centrum autoryzacyjno-rozliczeniowe PolCard terminale mają możliwość akceptacji kart Visa Smart Debit/Credit.

Wznawiane karty Visa Classic Kredyt Banku są wyposażone zarówno w mikroprocesor, jak i w pasek magnetyczny, dzięki któremu są one przyjmowane we wszystkich miejscach, gdzie honorowane są tradycyjne karty Visa Classic z paskiem magnetycznym.

„Z uznaniem patrzymy na działania Kredyt Banku. Mamy nadzieję, że rozpoczęcie wydawania na szerszą skalę kart Visa z mikroprocesorem przez ten bank jest jednocześnie kolejnym, ważnym krokiem do upowszechnienia w Polsce tych przyszłościowych kart” -- stwierdziła Małgorzata O’Shaughnessy, dyrektor generalny Visa International w Polsce.

W Polsce w ramach wspólnego programu siedem banków wydało do kwietnia ub.r. pierwsze „inteligentne” karty typu Visa Smart Debit/Credit w ilościach pilotażowych w celu przetestowania nowej technologii oraz jej akceptacji przez klientów i punkty usługowo-handlowe. Na całym świecie wydano ponad 42 miliony kart Visa z mikroprocesorem.

Organizacja Visa podjęła wiele działań mających na celu ułatwienie wdrożenia nowej technologii m.in. poprzez znaczną obniżkę kosztów kart dzięki specjalnym kontraktom wynegocjowanym ze światowymi dostawcami i producentami mikroprocesorów. W efekcie banki członkowskie Visa uzyskały możliwość zakupu wieloaplikacyjnych kart z mikroprocesorem po cenie poniżej 3-5 dolarów za sztukę w zależności od typu, a od sierpnia br. kart jednofunkcyjnych za cenę poniżej jednego dolara za sztukę.

W Europie obok Wielkiej Brytanii i Francji, Polska jest krajem, który najwcześniej rozpoczął wdrażanie kart Visa z mikroprocesorem opartych o ujednolicone, międzynarodowe standardy EMV.

Kredyt Bank S.A. prowadzi obecnie ponad 284 tys. kont osobistych, a klienci Banku posługują się obecnie ponad 260 tys. kart Visa. Bank wydaje karty Visa Classic, Visa Electron, Visa Business i Visa Gold Business, Visa Gold i Visa Platinum. Kredyt Bank posiada ponad 360 placówek w całym kraju oraz sieć ponad 400 bankomatów.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)