Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Milicja w biurze Deutsche Banku w Moskwie

0
Podziel się:

Agenci bezpieczeństwa szukają dowodów na nadużycia przy rekonstrukcji hotelu Moskwa.

Milicja w biurze Deutsche Banku w Moskwie
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Funkcjonariusze Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej przeszukali biuro Deutsche Banku w Moskwie. Czynności te przeprowadzono w ramach śledztwa w sprawie nadużyć finansowych przy rekonstrukcji hotelu _ Moskwa _, nieopodal Kremla.

Poinformował o tym rzecznik Komitetu Śledczego FR Władimir Markin, którego cytują agencja ITAR-TASS i radio Echo Moskwy. Deutsche Bank odmówił komentarza do tych doniesień.

Markin przekazał też, że w ramach tego postępowania karnego zarzut próby zagarnięcia 87,5 mln rubli (2,97 mln dolarów) na szkodę spółki OEK Finans należącej do zarządu Moskwy postawiono Witalijowi Gogochinowi, asystentowi społecznemu deputowanego do Dumy Państwowej, niższej izby parlamentu Rosji, Aszota Egizarjana.

Przedstawiciel Komitetu Śledczego FR dodał, że za Gogochinem, który ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości, wysłano list gończy.

Listem gończym ścigany jest też sam Egizarjan, parlamentarzysta nacjonalistycznej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji (LDPR) kierowanej przez Władimira Żyrinowskiego. Komitet Śledczy FR oskarża go o zdefraudowanie 2 mld rubli (67,9 mln USD) przy budowie hotelu _ Moskwa _ i moskiewskiego centrum handlowego Europark.

W listopadzie Duma pozbawiła go immunitetu. W poniedziałek sąd w Moskwie wydał zaocznie nakaz aresztowania deputowanego.

Egizarjan utrzymuje, że wraz z rodziną mieszka w Los Angeles i nie zamierza wracać do Rosji z powodu gróźb kierowanych tam pod jego adresem.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)