Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Największy szwajcarski bank UBS zwolni ok. 10 tys. pracowników

0
Podziel się:

To jedna szósta całej załogi. Co się dzieje w UBS?

Największy szwajcarski bank UBS zwolni ok. 10 tys. pracowników
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Największy pod względem aktywów szwajcarski bankowy gigant UBS zostanie podzielony i ramach restrukturyzacji i w najbliższych latach zwolni blisko 10 tys. pracowników z 63,5 tys. zatrudnionych - donosi sobotni _ Financial Times _.

Według gazety, instrumenty stałego oprocentowania, będące obecnie elementem najważniejszego działu inwestycyjnego, zostaną z niego wyodrębnione _ w dużym zakresie _.

Dział inwestycji będzie przez to uszczuplony i docelowo obejmie obrót akcjami, operacje walutowe i doradztwo. Operacje nieuznane przez bank za podstawowe będą więc stopniowo tracić na znaczeniu i z czasem zostaną całkiem wygaszone.

_ Posunięcia te ilustrują, w jaki sposób banki w różnych krajach świata usiłują dostosować się do radykalnie zmienionego otoczenia rynkowego i regulacji, które zaszkodziły ich przychodom zwiększając potrzeby kapitałowe niektórych operacji oraz filii _ - zaznaczył _ FT _.

Szczegóły planowanej restrukturyzacji UBS ogłosił oficjalnie we wtorek. W ub. r. UBS ogłosił o redukcji 3,5 tys. miejsc pracy.

Czytaj więcej o sytuacji w Szwajcarii w Money.pl Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)