Notowania

nbp
13.11.2009 14:07

NBP edukuje ekonomicznie w sieci

Bank centralny uruchomił serwis ekonomiczny obserwatorfinansowy.pl.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

*Narodowy Bank Polski uruchomił w piątek internetowy serwis ekonomiczny: obserwatorfinansowy.pl. Tematyką portalu są finanse, makroekonomia oraz bankowość centralna. *

Prezes NBP Sławomir Skrzypek podkreśla, że obserwatorfinansowy.pl to kolejne przedsięwzięcie banku o charakterze edukacyjnym.

_ - NBP chce móc przekazać tą drogą ważne informacje, swoje stanowiska; dać dostęp do swoich bieżących dokumentów; umożliwić bardziej przyjazny sposób komunikowania się z odbiorcami. Chcielibyśmy stworzyć również dodatkową płaszczyznę dyskusji, rozmowy na ważne, bieżące tematy ekonomiczne _ - zaznaczył Skrzypek.

Prezes NBP ocenił, że grupa docelowa portalu jest bardzo szeroka. Podkreślił, że sposób doboru materiałów do serwisu powoduje, że będzie on trafiał m.in. do specjalistów, którzy chcą dowiedzieć się o ważnych decyzjach podejmowanych przez NBP. Dodał, że portal powinien znaleźć odbiorców również wśród studentów. - _ Jestem przekonany, że nie tylko wąska grupa ściśle wyspecjalizowanych osób będzie się tym portalem interesować _ - powiedział prezes NBP.

Serwis zawiera bieżące informacje finansowe oraz makroekonomiczne, publikowane przez NBP raporty oraz dokument.
Nowy serwis monitoruje blogi, komentarze, a także wykłady wideo zarówno polskich, jak i zagranicznych ekonomistów.

Uruchomienie serwisu - jak podkreślił Skrzypek - stało się możliwe dzięki oszczędnościom, jakie zarząd NBP wygospodarował w funkcjonujących do tej pory w banku mediach internetowych.

ZOBACZ TAKŻE:

    * [ Prezes NBP o inflacji: Będzie spadać ]( http://www.money.pl/gospodarka/inflacjabezrobocie/wiadomosci/artykul/prezes;nbp;o;inflacji;bedzie;spadac,246,0,555510.html )
    * [ Skrzypek spodziewa się poprawy w gospodarce ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/skrzypek;spodziewa;sie;poprawy;w;gospodarce,240,0,555504.html )
    * [ Prezes NBP podejrzliwie o zmianach w OFE ]( http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/prezes;nbp;podejrzliwie;o;zmianach;w;ofe,40,0,554792.html )
Tagi: nbp, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, e-biznes, pap, banki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz