Notowania

fts
14.05.2009 10:31

Paribas właścicielem Fortis Bank Polska

Francuski bank przejął 99,81 procent akcji polskiego oddziału Fortisu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Francuski bank BNP Paribas ma 16.738.712 akcji Fortis Bank Polska, stanowiących 99,81% kapitału i uprawniających do tyluż głosów na walnym zgromadzeniu.

BNP Paribas kupił 263.586.083 akcji Fortis Bank S.A./N.V. z siedzibą w Brukseli, reprezentujących 54,55% kapitału zakładowego i praw głosu w Fortis Bank Belgium. -_ W wyniku powyższego nabycia, BNP Paribas posiada obecnie, za pośrednictwem Fortis Bank Belgium, 16.738.712 akcji, stanowiących 99,81% kapitału zakładowego Fortis Bank Polska SA _ - głosi komunikat FBP.

Fortis podał też, że BNP Paribas nie posiada bezpośrednio ani pośrednio żadnych innych akcji Fortis Bank Polska, _ za wyjątkiem możliwości czasowego posiadania takich akcji przez podmioty należące do grupy BNP Paribas pośredniczące na rynkach kapitałowych w ramach prowadzonej przez nie działalności _.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ **BNP** **Paribas** przejmie dom maklerski Fortisu ]( http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/bnp;paribas;przejmie;dom;maklerski;fortisu,65,0,405313.html )
* [ Fortis zmieni nazwę? To niewykluczone ]( http://manager.money.pl/strategie/marketing_i_sprzedaz/artykul/fortis;zmieni;nazwe;to;niewykluczone,192,0,380096.html )

_ Zgodnie z otrzymanym zawiadomieniem, BNP Paribas w okresie 12 miesięcy od dnia powyższego nabycia, nie zamierza zwiększać udziału w Fortis Bank Polska S.A. poza przypadkiem, gdy będzie to konieczne z uwagi na przepisy prawa, w szczególności, w ramach wezwania do zapisywania się na sprzedaż lub zamianę wszystkich pozostałych akcji Fortis Bank Polska SA _ - czytamy dalej w komunikacie.

BNP Paribas nie może skutecznie wykonywać prawa głosu z posiadanych akcji Fortis Bank Polska do czasu wykonania obowiązku ogłoszenia wezwania na akcje oraz do czasu uzyskania przez BNP Paribas zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego na wykonywanie prawa głosu na walnym zgromadzeniu Fortis Bank Polska, podano także.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: fts, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, banki, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz