Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PIN nie chroni kart, możliwe kradzieże

0
Podziel się:

Naukowcy ujawnili słabość zabezpieczenia kart numerem PIN.

PIN nie chroni kart, możliwe kradzieże
(flyfloor/iStockphoto)

Naukowcy Uniwersytetu Cambridge ujawnili słabość zabezpieczenia popularnych kart kredytowych i płatniczych numerem PIN - informują brytyjskie media i liczne portale internetowe.

Okazuje się, że za pomocą niezbyt skomplikowanych środków można sprawić, iż karta z elektronicznym chipem przyjmie każdy PIN i transakcja zostanie dokonana. Wystarczy przechwycić elektroniczną komunikację między kartą a czytnikiem i - za pomocą komputera - przekazać terminalowi informację, że karta zaakceptowała wprowadzony PIN. Konkretnie chodzi o kod 0x9000, zawsze ten sam, potwierdzający poprawność PIN.

Metoda ta nie działa w przypadku bankomatów, ponieważ tam weryfikacja PIN dokonuje się na serwerach banku. Jednak ujawniona luka w zabezpieczeniu tłumaczy wiele przypadków posłużenia się przez złodziei kradzionymi kartami do robienia zakupów. Coraz mniej wiarygodne stają się zapewnienia banków, że winę ponoszą klienci, którzy nie pilnowali swych numerów PIN, udostępniali je osobom trzecim itp.

Brytyjscy naukowcy uważają, że cały standard zabezpieczeń EMV (nazwa nawiązuje do popularnych kart: Eurocard, Mastercard i Visa), który zastąpił rozpracowane przez oszustów paski magnetyczne, jest do niczego, zawiera jeszcze wiele luk mogących ułatwić życie przestępcom, więc wymaga gruntownej rewizji.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)
MONEY.PL na skróty

© 2024 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.