Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pko bp
06.08.2012 13:50

PKO BP chce przejąć Bank Pocztowy

Chodzi o strategiczny sojusz z dużą, państwową instytucją.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

_ - PKO Bank Polski spodziewa się, że Poczta Polska przedstawi swoje stanowiska w sprawie propozycji zawarcia sojuszu we wrześniu lub październiku _ - poinformował prezes Zbigniew Jagiełło._ _

_ - Wystąpiliśmy z propozycją do Poczty Polskiej i zaproponowaliśmy sojusz i tu aktywem w tym sojuszu nie jest Bank Pocztowy, ale możliwości dystrybucyjne Poczty Polskiej. Możemy zrobić to lepiej. Wydaje się, że wrzesień, październik będą tym miesiącem, w którym nasz partner oświadczy, że przyjmuje propozycję _ - powiedział Jagiełło.

_ - Poczta Polska analizuje naszą ofertę, sprawdza założenia. Mamy nadzieję, że obie strony przekształcą uzgodnienia w zapis umowy _ - dodał.

PKO BP negocjuje z Pocztą Polską strategiczny alians, który ma być zbudowany na podstawie dwóch filarów. Pierwszym jest podpisanie długoletniej umowy o współpracy w zakresie sprzedaży produktów bankowych w placówkach pocztowych pod marką Banku Pocztowego (BP). Drugim przejęcie przez PKO BP od Poczty za około 240 mln zł 75 proc. minus jedna akcja udziałów w BP.

Obecnie PKO BP posiada 25 proc. plus jedną akcję, do Poczty Polskiej należy 75 proc. minus 1 akcja Banku Pocztowego. Zysk netto Banku Pocztowego w I kw. 2012 r. wyniósł 5,1 mln zł i był wyższy o 34 proc. w skali roku. W ub. roku bank wypracował 27 mln zł (wzrost o 84 proc. r/r).

Zysk brutto grupy Poczty Polskiej wyniósł 205,9 mln zł w 2011 r. i był wyższy o 152 proc. w skali roku. Zysk do dyspozycji (po odliczeniu kwoty ustawowej dywidendy, stanowiącej 15 proc. rocznego zysku netto) wyniósł 128,4 mln zł i był wyższy o 143,6 proc. w skali roku.

Czytaj więcej w Money.pl
PKO BP przejmie inny bank? Jest propozycja Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz Poczta Polska będą analizowały sprzedaż wszystkich posiadanych przez pocztę akcji Banku Pocztowego PKO BP.
PKO BP podaje wyniki za pierwsze półrocze Największy bank w Polsce pochwalił się zyskami. Zobacz, czy zaskoczył analityków.
Tagi: pko bp, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo, banki
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz