Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polacy nie inwestują. Połowa woli skarpetę

0
Podziel się

Wolimy gotówkę lub nieoprocentowany rachunek bankowy - wynika z badania PBS DGA.

Polacy nie inwestują. Połowa woli skarpetę
(Janpietruszka/Dreamstime.com)
bEiAijVN

Jak wynika z badania PBS DGA dla tej gazety, aż 47 procent obywateli mających oszczędności nie korzysta z żadnych form inwestowania. Od lokat, funduszy inwestycyjnych czy obligacji trzymamy się z daleka.

Wolimy gotówkę lub nieoprocentowany rachunek bankowy. Przywiązanie do _ skarpety _ ma jednak swoje plusy - komentuje _ Puls Biznesu. _ Wyniki sondażu pokazują, że wiedza obywateli o finansach jest porażająco niska. Za najbardziej zyskowne uważamy to, co przynosi stratę lub dawało zysk kilka lat temu.

Na przykład 36 procent ankietowanych uważa, że największy zysk przynoszą nieruchomości - tymczasem na tym rynku panowała w ubiegłym roku stagnacja. 13 i pół procent za najbardziej zyskowną inwestycję uznało kupno euro, które w ubiegłym roku osłabiło się o 2 procent.

bEiAijVP
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/202/t90570.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/hiszpanie;beda;oszczedzac;benzyne,71,0,784711.html) Hiszpanie będą oszczędzać benzynę Rząd w Madrycie tymczasowo ograniczy prędkość na autostradach i obniży ceny biletów kolejowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/81/t89169.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/75;proc;polakow;nie;dba;o;emeryture,163,0,775075.html) 75 proc. Polaków nie dba o emeryturę Tylko pięć procent z nas pod wpływem debaty o OFE założyło lokatę.
bEiAijWq
fundusze
wiadomości
KOMENTARZE
(0)