Notowania

finanse
22.09.2015 17:38

Raiffeisen Solutions uruchomi kantor internetowy. Jest zgoda KNF

Rkantor.com zapewni wymianę walut po atrakcyjnych kursach, możliwość płatności krajowych i zagranicznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Raiffeisen Polbank, mat. prasowe)

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wydała zezwolenie na świadczenie usług płatniczych przez Raiffeisen Solutions. Spółka, która w całości jest własnością Raiffeisen Bank Polska, w październiku uruchomi kantor internetowy pod adresem Rkantor.com.

Rkantor.com zapewni wymianę walut po atrakcyjnych kursach, możliwość płatności krajowych i zagranicznych, bezpłatną wpłatę i wypłatę gotówki w sieci oddziałów Raifffeisen Polbank, wypłatę gotówki bez karty w bankomatach sieci Euronet oraz jej bezpośrednie dostarczenie do domu dzięki współpracy z firmą InPost. Start platformy planowany jest na październik.

- Rkantor.com to nie tylko miejsce, gdzie szybko i tanio można wymienić waluty. W porównaniu do większości istniejących na rynku kantorów internetowych, oferujemy dużo szerszy zakres usług, jak np. tanie transfery krajowe oraz zagraniczne. Damy też dużo wygodniejszy dostęp do gotówki, z możliwością realizacji wpłat i wypłat w oddziałach Raiffeisen Polbank. Co najważniejsze, nasz kantor internetowy działa w ramach grupy bankowej, dzięki czemu środki klientów będą w pełni bezpieczne. A właśnie obawa o bezpieczeństwo środków była dotychczas barierą dla wielu osób w korzystaniu z usług internetowych pośredników walutowych. Liczę, że w najbliższych tygodniach zakończymy prace systemowe i będziemy mogli udostępnić klientom naszą platformę jeszcze przed końcem października - powiedział prezes Raiffeisen Solutions Michał Hojowski, cytowany w komunikacie.

Rkantor.com zapewniać będzie wymianę 5 walut on-line oraz giełdę walutową. Jego użytkownicy będą także mogli otrzymać karty walutowe do realizacji płatności bezgotówkowych oraz wypłacania pieniędzy w bankomatach, np. podczas zagranicznych podróży (początek 2016). W ramach Rkantor.com klienci będą mieli dostęp do zleceń z limitem ceny, powiadomień o stanie kursu wybranej waluty czy przelewów natychmiastowych do 12 banków w Polsce docelowo również w Europie i Wielkiej Brytanii.

Raiffeisen Bank Polska S.A. - działający pod nazwą Raiffeisen Polbank - został założony w 1991 roku i jest jednym z najdłużej obecnych na polskim rynku banków z udziałem kapitału zagranicznego. Z początkiem 2013 roku awansował do grona największych banków w Polsce za sprawą połączenia z Polbank EFG S.A.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo, banki
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz