Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rekordowe wyniki polskich banków

0
Podziel się:

Zyski za ten rok mogą wynieść aż 15 miliardów złotych.

Rekordowe wyniki polskich banków
(RapidEye/iStockphoto)

W Polsce jest kapitał na przejecie od zagranicznych inwestorów pakietów kontrolnych w instytucjach finansowych. Stać na to PZU czy PKO BP, ale w proces mógłby się tez zaangażować NBP.

Nasze banki notują najlepsze wyniki w historii - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _. Zyski banków za ten rok mogą wynieść aż 15 miliardów złotych. Jednocześnie właściciele instytucji działających w Polsce, bankowi giganci Starego Kontynentu, popadają w kłopoty. Niewykluczone, ze ich polskie spółki córki zostaną wystawione na sprzedaż.

Tak już się stało w przypadku Kredyt Banku i Millennium, będących własnością mającego kłopoty portugalskiego BCP. Tylko że w zmagającej się z kryzysem Europie nie ma chętnych na ich kupno. Stad pomysł, żeby był to polski kapitał.

W operacji udomowienia mogą uczestniczyć nie tylko polskie komercyjne instytucje finansowe, lecz także np. Bankowy Fundusz Gwarancyjny czy NBP. Byłyby do tego niezbędne zmiany w prawie. Teraz na przykład BFG nie może inwestować nawet w akcje banków, które mają kłopoty - pisze gazeta.

Czytaj więcej na temat banków w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/187/t148411.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/rekordowe;zyski;bankow;o;polowe;lepsze;niz;przed;rokiem,119,0,886903.html) Banki zarobiły na nas fortunę. Zobacz jak Zysk sektora bankowego był wyższy o blisko połowę w porównaniu z wynikiem sprzed roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/69/t96325.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/zyski;bankow;wzrosly;o;prawie;40;procent,156,0,866972.html) Zyski banków wzrosły o prawie 40 procent Rosną wpływy z odsetek i prowizji przy jednoczesnym spadku wartości złych kredytów. To oznacza, że banki będą poprawiać swoje wyniki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/80/t130640.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/rosna;zyski;bankow;ale;nie;wszystkich,38,0,820518.html) Rosną zyski banków, ale nie wszystkich Banki ankietowane przez KNF, zapowiadają wypłatę ponad 5 mld zł prowizji.
banki
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)