Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

RPP: Jest decyzja o wysokości stóp

0
Podziel się:

Stopy procentowe pozostały na niezmienionym poziomie, główna stopa NBP wynosi nadal 3,5 proc.

RPP: Jest decyzja o wysokości stóp
(kprm.gov.pl)

Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie, główna stopa NBP wynosi nadal nie mniej niż 3,5 procent.

Decyzja ta jest zgodna z oczekiwaniami rynku. Wszyscy z 17 ankietowanych przez PAP ekonomistów byli zdania, że stopy procentowe NBP na majowym posiedzeniu RPP zostaną pozostawione bez zmian. Ich zdaniem obecny poziom stóp zostanie utrzymany do września włącznie. Miesiącem, w którym dojdzie najprawdopodobniej do zacieśnienia polityki pieniężnej, będzie październik. Podwyżki stóp proc. o 25 pb spodziewa się wówczas 9 z 17 ankietowanych ekonomistów.

10 z 17 ekonomistów oczekuje, że referencyjna stopa NBP na koniec 2010 roku wyniesie 3,75 proc., co oznacza jedną podwyżkę o 25 punktów bazowych w tym roku. Dwóch ekonomistów wskazało na poziom 4 proc., oczekując dwóch podwyżek stóp o 25 punktów bazowych. Pięciu ekonomistów jest zdania, że w tym roku nie dojdzie do zmiany parametrów polityki pieniężnej.

Decyzja RPP oznacza, że stopa referencyjna NBP będzie wynosić nadal 3,5 proc., stopa lombardowa 5 proc., depozytowa 2 proc., redyskonta weksli 3,75 proc., zaś dyskonta weksli 4 proc.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)