Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Skarb Państwa straci kontrolę nad PKO BP?

0
Podziel się:

Skarb Państwa może utracić kontrolę nad PKO BP. Bank od blisko roku nie ma prezesa, tymczasem rada nadzorcza ma na swoim posiedzeniu 20 kwietnia dyskutować nad strategią banku.

*"Nasz Dziennik" twierdzi, że Skarb Państwa może utracić kontrolę nad PKO BP. Przypomina, że bank od blisko roku nie ma prezesa, tymczasem rada nadzorcza ma na swoim posiedzeniu 20 kwietnia dyskutować nad strategią banku. *

"Nasz Dziennik" zwraca uwagę, że strategię największego banku komercyjnego, znajdującego się jeszcze w rękach Skarbu Państwa przygotowała zewnętrzna firma konsultingowa, zaś wiceprezes tej firmy ubiega się o stanowisko szefa PKO BP. Przypomina też, że ten bank ma być sterem planowanego Polskiego Koncernu Finansowego.

Według niezależnych ekspertów, na których powołuje się "Nasz Dziennik", sekwencja zdarzeń powinna być odwrotna: najpierw minister Skarbu Państwa jako akcjonariusz większościowy wytycza kierunki strategiczne związane powołaniem Polskiego Koncernu Finansowego, następnie dobiera sprawnego menedżera i ten w porozumieniu z resortem Skarbu przygotowuje szczegółową strategię.

Według "Naszego Dziennika", odłożenie po raz kolejny wyboru przesa PKO BP jest związane z tym, że niemal pewnym kandydatem ministra Skarbu Państwa był Andrzej Klesyk, jednak informacje na jego temat podane przez "Nasz Dziennik" spowodowały, że poparcie dla jego kandydatury najprawdopodobniej zostanie wycofane. Nie ma szans - według gazety - również inna wymieniana kandydatura, posłanki PO Marii Pasło-Wiśniewskiej.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)