Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Śląski Bank Hipoteczny SA został zarejestrowany

0
Podziel się

Sąd Rejonowy w Warszawie 20 grudnia 2000 r. zarejestrował Śląski Bank Hipoteczny S.A. - poinformował Bank Śląski SA w piątkowym komunikacie.

bDTGuvDp

Sąd Rejonowy w Warszawie 20 grudnia 2000 r. zarejestrował Śląski Bank Hipoteczny S.A. - poinformował Bank Śląski SA w piątkowym komunikacie.

Bank Śląski S.A., z siedzibą w Katowicach, jako założyciel banku hipotecznego, objął 1000 akcji imiennych zwykłych serii A Śląskiego Banku Hipotecznego o wartości nominalnej 50 tys. zł każda - napisano w komunikacie.

Kapitał akcyjny - w wysokości 50 mln zł - w całości został
wniesiony w formie wkładu pieniężnego. Nabyte przez Bank Śląski akcje stanowią 100 proc. kapitału akcyjnego Śląskiego Banku Hipotecznego, co daje Bankowi Śląskiemu 100 proc. akcji i tyle samo głosów na WZA Spółki.

bDTGuvDr

Źródłem finansowania są kapitały własne Banku Śląskiego.
Banki hipoteczne, działające na podstawie ustawy o listach
zastawnych i bankach hipotecznych, udzielać będą kredytów
inwestycyjnych ze środków pozyskanych na rynkach kapitałowych, przez emisję listów zastawnych lub obligacji hipotecznych. Banki te nie będą udzielać kredytów ze środków pochodzących z gromadzonych przez nie depozytów.

Zezwolenie KNB na uruchomienie działalności otrzymał m.in.
HypoVereinsbank Bank Hipoteczny, który został wydzielony z Banku Przemysłowo-Handlowego, po jego przejęciu przez niemiecki Hypo-und Vereinsbank; oraz Rheinhyp-BRE Bank Hipoteczny - wspólne przedsięwzięcie Rheinhyp Rheinische Hypothekenbank, należącego do grupy Commerzbanku oraz BRE Banku.

W Komisji Nadzoru Bankowego czekają na rozpatrzenie inne
wnioski licencyjne banków hipotecznych, w tym złożone przez Pekao SA i WBK SA.

bDTGuvDS
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)