Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stabilna koniunktura bankowa

0
Podziel się:

Kolejny już kwartał na polskim rynku bankowym utrzymywała się stabilna koniunktura. W ostatnim kwartale ubiegłego roku nie nastąpiły zasadnicze zmiany w tempie wzrostu liczby świadczonych przez banki usług, jak i liczby obsłużonych klientów.

bELkbLDV

Ich przyrost sygnalizowało 88 proc. badanych placówek (spadek tylko w co szóstej jednostce).

Nadal szybciej rosła wartość depozytów złotowych niż walutowych, przy czym tempo wzrostu obu rodzajów lokat było analogiczne jak kwartał wcześniej. Podobnie jak w poprzednich kwartałach największą popularnością cieszyły się lokaty do trzech miesięcy (wzrost w 90 proc. placówek - złotowe i w 60 proc. jednostek - walutowe), przy utrzymującym się małym zainteresowaniu klientów lokatami dłuższymi niż rok.

Okazało się jednak, iż niższa była dynamika przyrostu wartości udzielonych przez banki kredytów. Ich wzrost wystąpił co prawda w 72 proc. jednostek, ale równocześnie spadek sygnalizowała co szósta placówka.

bELkbLDX

Po raz pierwszy od początku 1999 r. dynamika przyrostu kredytów walutowych była wyższa niż złotowych. Wzrost udzielonych kredytów walutowych odnotowano w aż 72 proc. placówek

bELkbLEy
banki
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)