Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Tak słabnie gospodarka strefy euro

0
Podziel się:

Prezes Europejskiego Banku Centralnego Mario Draghi ujawnia, co czeka Europę.

Tak słabnie gospodarka strefy euro
(ec.europa.eu)

Gospodarka strefy euro pozostaje słaba i istnieje ryzyko dalszego pogorszenia - ocenił prezes Europejskiego Banku Centralnego Mario Draghi.

_ - Wzrost gospodarczy w strefie euro pozostaje słaby, a wysoka niepewność wpływa na niski poziom zaufania wśród konsumentów i przedsiębiorców - _powiedział Draghi na konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Prezesów EBC.

_ - Pojawiło się ryzyko pogorszenia się perspektywy gospodarczej w strefie euro. Ryzyko to odnosi się również do możliwej ponownej presji na wzrost kosztów energii. Główne ryzyko odnosi się do niższej od oczekiwań aktywności gospodarczej _ - zaznaczył.

Rada Europejskiego Banku Centralnego (EBC) obniżyła stopy procentowe. Benchmarkowa stopa procentowa kredytu refinansowego została obniżona o 25 pkt. bazowych do 0,75 proc. - podał bank w komunikacie.

Analitycy spodziewali się, że EBC obniży stopę procentowe kredytu refinansowego właśnie o 25 pkt. bazowych. Stopa procentowa kredytu refinansowego po czwartkowej obniżce jest najniższa w historii.

EBC poinformował też o obniżce o 25 pkt. bazowych stopy depozytowej oraz, również o 25 pkt. bazowych, stopy oprocentowania kredytów. Stopa depozytowa po obniżce wynosi 0 proc., natomiast stopa oprocentowania kredytów 1,5 proc. Decyzja EBC obowiązuje od 11 lipca.

Czytaj więcej w Money.pl
Obniżyli prognozy polskiego PKB. Jak bardzo? Zobacz jak oceniają naszą gospodarkę Barclays Capital i Bank of America Merrill Lynch.
Bank Światowy ujawnia: Tak drenują banki-córki Do sektora finansowego nowych krajów Unii w 2011 r. wpłynęło 48,7 mld euro kapitału, czyli o 25 procent mniej niż rok wcześniej.
160 ekonomistów ostrzega Merkel. A ona... 160 niemieckich ekonomistów podpisało się pod listem otwartym, w którym skrytykowali uzgodnienia szczytu UE.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)