Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W listopadzie zniknie marka Nordea Bank Polska

0
Podziel się:

Fuzja operacyjna zaplanowana jest na marzec 2015 roku - poinformował Jarosław Orlikowski z PKO BP.

W listopadzie zniknie marka Nordea Bank Polska
(Piotr Wygoda/East News)
bEUNRZtx

Fuzja prawna PKO BP z Nordea Bank Polska nastąpi 31 października, a potem, w ciągu następnych dwóch tygodni, zniknie marka Nordea. Fuzja operacyjna zaplanowana jest na marzec 2015 roku - poinformował Jarosław Orlikowski z PKO BP.

_ W perspektywie dwóch tygodni po fuzji prawnej zakończy się proces wyjścia z marki Nordea. W marcu 2015 roku planujemy fuzję operacyjną _ - powiedział na czwartkowej konferencji Jarosław Orlikowski, lider projektu integracji w PKO BP.

Bank podał, że karty debetowe klientów dawnej Nordei będą funkcjonować bez zmian do końca okresu ich ważności, z kolei karty kredytowe będą funkcjonować bez zmian przez kilka miesięcy, a potem klienci otrzymać mają nowe karty.

bEUNRZtz

Proces integracji dotyczyć będzie ponad 300 tys. klientów Nordea Banku Polska.

We wrześniu Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na połączenie PKO BP i Nordea Bank Polska poprzez przeniesienie całego majątku Nordea Bank Polska na PKO BP.

Efekt przejęcia spółek Nordei spowodował w II kwartale 2014 r. wzrost kosztów o 154 mln zł, w tym koszty integracji wynosiły 13 mln zł.

Wiceprezes PKO BP Bartosz Drabikowski informował wcześniej PAP, że w III kwartale 2014 r. koszty integracji PKO BP z grupą Nordea wyniosą ok. 30 mln zł, a w IV kwartale 60-70 mln zł. Większość synergii kosztowych i przychodowych będzie możliwa do uzyskania w drugiej połowie 2015 r., po fuzji operacyjnej.

bEUNRZtF
bEUNRZua
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)