Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W bankach wiele nieprawidłowości

0
Podziel się:

Kontrole w bankach przeprowadzone w ubiegłym roku ujawniły wiele nieprawidłowści w ich funkcjonowaniu. Chodzi o braki w ewidencjonowaniu czasu pracy, brak wynagrodzeń za pracę w godzinach nadliczbowych i niewłaściwe warunki dla zatrudnionych.

*Kontrole w bankach przeprowadzone w ubiegłym roku ujawniły wiele nieprawidłowści w ich funkcjonowaniu. Chodzi o braki w ewidencjonowaniu czasu pracy, brak wynagrodzeń za pracę w godzinach nadliczbowych i niewłaściwe warunki dla zatrudnionych - informuje "Nasz Dziennik". *

Jutro Główny Inspektor Pracy ma ogłosić oficjalnie wyniku tych kontroli. Na pierwszy ogień inspektorów poszły banki na Śląsku, na prośbę radnego miejscowego sejmiku. Potem kontrolowano banki w Warszawie i Krakowie.

Nieprawidłowości, o których pisze "Nasz Dziennik" dotyczą naruszeń prawa pracy, zwłaszcza dotyczących czasu pracy. Zdarzało się, że pracownicy pracowali w godzinach nadliczobowych ,a otrzymywali wynagrodzenia jak za normalne godziny, nie dostawali też w zamian dni wolnych.

W wielu przypadkach inspektorzy mieli zastrzeżenia do warunków pracy - często boksy, w jakich najczęściej siedzą bankowcy, były za ciasne i źle oświetlne.

"Nasz Dziennik" pisze, że dyrektorzy oddziałów, gdzie stwierdzono uchybienia, juz rozpoczęli realizowanie zaleceń Państwowej Inspekcji Pracy.

banki
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)