Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wirus Zeus atakuje polskie banki

0
Podziel się

Najczęściej atakowane są serwisy PKO BP, ING Banku Śląskiego, Pekao SA i Millennium.

Wirus Zeus atakuje polskie banki
(Bedo/Dreamstime)
bEhQtTmd

Za atakiem hakerów na polskie banki stoją zorganizowane grupy przestępcze z Wielkiej Brytanii i Rosji.

Dwa śledztwa w tej sprawie prowadzą policja i ABW. Z nieoficjalnych informacji do których dotarł _ Dziennik Gazeta Prawna _ wynika, że nowym wirusem Zeus zostały zaatakowane ING Bank Śląski i mBank oraz kilka innych. Wirus Zeus najczęściej atakuje w Polsce serwisy banków PKO BP, ING Banku Śląskiego, Pekao i Millennium.

Dziennik zwraca uwagę, że jest on w stanie przechwycić loginy i hasła, których używamy w naszym koncie internetowym. Często zdarza się wówczas, że po zalogowaniu się na fałszywą stronę zobaczymy komunikat o podaniu numeru telefonu i modelu komórki. Specjaliści radzą, by w razie jakichkolwiek wątpliwości natychmiast skontaktować się ze swoim bankiem. Klienci nie mają gwarancji, że banki zapłacą za ich ewentualne straty.

bEhQtTmf
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/134/t97414.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/przestepcy;przejmuja;sms-y;z;kodami;do;kont,151,0,775063.html) Przestępcy przejmują SMS-y z kodami do kont Najpierw hakerzy wysyłają na komputer wirusa, który daje im dostęp do naszych danych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/194/t131778.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/to;co;robi;rzad;moze;zahamowac;rozwoj,156,0,774044.html) To co robi rząd może zahamować rozwój Zdaniem szefa NBP, zmiany w emeryturach nie wystarczą by poprawić stan finansów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/156/t97436.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/pawlak;na;wojnie;ze;spreadami;w;sieci,19,0,773651.html) Pawlak na wojnie ze spreadami. W sieci Wicepremier zapowiada, że jego resort będzie publikował na swojej stronie informacje o walutowych widełkach.
bEhQtTmG
banki
kraj
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)