Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Wspólna przyszłość PKO BP i PZU? Minister skarbu odpowiada na pytanie o fuzję

Wspólna przyszłość PKO BP i PZU? Minister skarbu odpowiada na pytanie o fuzję

Fot. Wlodzimierz Wasyluk

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) nie planuje połączenia PKO Banku Polskiego z Powszechnym Zakładem Ubezpieczeń (PZU), poinformował minister skarbu Dawid Jackiewicz.

- Bierzemy pod uwagę, że w niektórych obszarach potrzebne są fuzje. W sektorach, o które pan pyta, nie będziemy łączyć obu wymienionych firm [PKO BP i PZU], czy - szerzej - sektora bankowego i ubezpieczeniowego. Ale sprzyjamy planom i strategiom obu tych firm w kierunku rozbudowywania i poszerzania swej działalności - powiedział Jackiewicz w wywiadzie dla "Gazety Polskiej".

- Nie mamy nic przeciwko bankowi, który mówi o potrzebie akwizycji spółek ubezpieczeniowych, a także nic przeciwko największej w kraju firmie ubezpieczeniowej, która angażuje się w pozyskanie udziałów w sektorze bankowym. Akceptujemy takie działanie, w ten sposób bowiem umacniają swoją pozycję na rynku nasze dwa silne podmioty - dodał minister.

Skarb Państwa ma obecnie 29,43 proc. akcji PKO BP oraz 35,19 proc. akcji PZU.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW. Aktywa razem banku wyniosły 266,94 mld zł na koniec 2015 r.

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi. Aktywa grupy PZU wyniosły 105,43 mld zł na koniec 2015 r.

ISB
Czytaj także
Polecane galerie
jakub12342
83.23.11.* 2016-03-24 10:03
Za dwa miesiące mija rok po wypadku komunikacyjnym jak zostałem potrącony przez nieostrożną kobietę za kółkiem w skutek czego odniosłem nie odwracalny uszczerbek na zdrowiu fizycznym jak i psychicznym, między czasie spędziłem około półtora miesiąca w szpitalu, a pracodawca rozwiązał ze mną stosunek pracy, straciłem intratne zlecenia i co istotne straciłem głównego inwestora dla mojej grupy medialnej.

Pozostałem praktycznie bez środków do życia a PZU ubezpieczyciel sprawcy wypadku do dziś bardzo skutecznie miga się od wypłaty odszkodowania za utratę zdrowia, oraz wszelkich korzyści materialnych które w skutek wypadku utraciłem.

Dziś jako kaleka mam ograniczoną zdolność poruszania się, przejście o kulach 50 metrów to dla mnie ogromne wyzwanie walki z bólem i totalną niemocą, od nie dawna samodzielnie zacząłem korzystać z toalety, dziś dziękuje bogu że dał mi szansę i mnie ocalił ale czy o takie ocalenie mi chodzi gdzie co dnia i nocy bez silnych leków przeciw bólowych nie jestem wstanie funkcjonować.

Gratulacje dla PZU to dzięki wam nie mogę podjąć jak dla mnie kosztownych rehabilitacji czy kolejnej operacji jaka mnie czeka niebawem, bez których mój stan zdrowia zaczął się pogarszać, nie wspominając o tym że i moja rodzina niebawem nie będzie mnie wstanie dalej utrzymywać.

Pozdrawiam PZU ubezpieczyciela sprawcy wypadku za wrażliwość i solidność w uchylaniu się od wypłaty świadczeń odszkodowawczych, gratuluje wam jesteście wyjątkowo solidną grupą ubezpieczeniową.

Julian Z. P
litwa 1902
5.172.232.* 2016-03-23 15:21
dwie najgorsze i najdroższe firmy