Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wycena akcji PKO BP w górę. Zobacz uzasadnienie

0
Podziel się:

Millennium DM podnosi wycenę PKO BP do 47 złotych. Nadal zaleca akumulację papierów.

Wycena akcji PKO BP w górę. Zobacz uzasadnienie
(alonzo76ok/CC/Flickr)

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 14 listopada, podwyższyli cenę docelową jednej akcji PKO BP do 47 zł z 44,2 zł poprzednio. Nadal rekomendują _ akumuluj _. Rekomendację wydano przy kursie spółki na poziomie 39,5 zł, a w środę ok. godz. 15.14 wynosił on 41,03 zł.

_ Obecnie walory PKO BP są notowane przy wskaźnikach P/E na lata 2013/14 w wysokości 15,8 i 14,2 (bez sprzedaży eService) przy średniej dla pozostałych banków 18,5 i 16,5. Naszym zdaniem w kolejnych kwartałach powinniśmy mieć do czynienia z powolną odbudową marży odsetkowej. Oczekujemy także spadku odpisów na rezerwy, jednak przejściowo może on być zaburzony po przejęciu Nordea Banku _ - napisali analitycy Millennium DM w raporcie._ _

_ Obecnie spółka jest notowana z ponad 10-proc. dyskontem do Pekao, wyniki obu banków były w III kwartale jakościowo zbliżone, więc nie ma fundamentalnych powodów do utrzymywania się tej różnicy. Biorąc pod uwagę naszą nową wycenę jednej akcji (47 zł) oraz prognozy większej poprawy wyników odsetkowych w PKO BP niż u konkurentów (efekt opóźnienia dostosowania duration depozytów i kredytów) utrzymujemy pozytywną rekomendację na walory banku _ - dodali.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)