Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zmiany w ofercie kredytowej BZ WBK

0
Podziel się:

BZ WBK wprowadził kilka zmian w swojej ofercie kredytów mieszkaniowych. Na szczególną uwagę zasługuje kredyt złotowo-dewizowy i kredyt o podzielonym oprocentowaniu, a także kredyt Business Locum.

Bank Zachodni WBK wprowadził kilka zmian w swojej ofercie kredytów mieszkaniowych. Na szczególną uwagę zasługuje kredyt złotowo-dewizowy i kredyt o podzielonym oprocentowaniu, a także kredyt Business Locum.

Kredyt złotowo-dewizowy;
Kredyt o podzielonym oprocentowaniu

WARIANTY KREDYTU
Kredyt hipoteczny złotowo-dewizowy lub o dzielonym oprocentowaniu pozwala na częściowe zmniejszenie ryzyka związanego z walutą kredytu oraz jego oprocentowaniem, poprzez zaciągnięcie dwóch kredytów o różnym oprocentowaniu (stałe i zmienne) lub o różnych walutach (złoty i waluta obca). Tak więc, klienci Banku Zachodniego WBK mają do dyspozycji następujące warianty:

1) kredyt w PLN stopa stała oraz kredyt PLN stopa zmienna

2) kredyt w PLN stopa stała oraz kredyt w walucie obcej stopa zmienna

3) kredyt w PLN stopa zmienna oraz kredyt w walucie obcej stopa zmienna

KORZYŚCI DLA KLIENTA
Częściowe zabezpieczenie przed wzrostem oprocentowania
Jeżeli wzrośnie oprocentowanie, automatycznie wzrośnie tylko rata kredytu o stopie zmiennej. Klient zyska, ponieważ rata kredytowa od kredytu o stopie stałej nie zmieni się. Jeśli stopy spadną, to spadnie oprocentowanie kredytu o stopie zmiennej. Gdyby klient wybrał kredyt o stałej stopie oprocentowania, wysokość jego raty nie uległaby zmianie.

Zabezpieczenie przed ryzykiem kursowym

Wielu kredytobiorców podejmując decyzję o zaciągnięciu kredytu walutowego kieruje się tylko niższymi kosztami bieżącej obsługi tego kredytu w porównaniu z kredytem złotówkowym, nie mając pełnej świadomości ryzyka kursowego i wynikającego z niego konsekwencji. Biorąc pod uwagę długi okres kredytowania, potencjalny kredytobiorca musi sobie zdawać sprawę, że zmiana kursu waluty powoduje zmianę wielkości zadłużenia.

Podstawowym ryzykiem związanym z kredytem walutowym jest ryzyko zmiany kursu waluty. Klient bierze na siebie ryzyko kursu walutowego, a w przypadku kryzysu walutowego rata spłaty kredytu może ulec drastycznej zwyżce. Podział kredytu na złotowy i dewizowy zmniejsza to ryzyko.
Ewentualny wzrost notowań walut będzie niekorzystnie wpływał na wysokość raty wyrażonej w złotych, dlatego trzeba uważnie śledzić notowania i w razie poważniejszych zmian dokonać przewalutowania kredytu. Przewalutowanie kredytu nie będzie jednak żadnym rozwiązaniem w sytuacji szybkiego wzrostu kursu, gdyż będzie ono przeprowadzone post factum i może się wiązać z koniecznością opłacenia z tego tytułu prowizji.

Bezkosztowa wcześniejsza spłata kredytu

Biorąc pod uwagę aktualne warunki kredytowania, kredytobiorca stwarza sobie możliwość bezkosztowej wcześniejszej spłaty kredytu. Spłacając w okresie stałego oprocentowania (pierwszych 2 lub 5 lat) kredyt o stopie zmiennej, a kredyt o stopie stałej pozostawiając bez zmian.

Samodzielne sterowanie własnym ryzykiem kredytowym związanym z ryzykiem stóp procentowych

Klient indywidualnie będzie określał kwoty kredytu w złotych (w dowolnej proporcji). W ten sposób klient samodzielnie będzie podejmował decyzję oraz oceniał ryzyko wzrostu lub spadku stóp procentowych na rynku.

BUSINESS LOCUM

CEL KREDYTU
Business Locum jest przeznaczony na zakup zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym nieruchomości użytkowych o powierzchni nie przekraczającej 200 m2 przeznaczonych na działalność w zakresie notariatu, praktyki adwokackiej, kancelarii radcowskiej, praktyki medycznej, rzeczoznawstwa majątkowego, aptekarstwa, pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, wykonywania działalności biegłych rewidentów oraz adaptację zakupywanego lokalu do poziomu zapewniającego prowadzenie działalności gospodarczej

OKRES KREDYTOWANIA
· do 15 lat

WALUTA KREDYTU
Złoty, dolar, euro, funt brytyjski, frank szwajcarski

Finansowanie wkładu partycypacyjnego w TBS

CEL KREDYTU
Bank udziela kredytów na finansowanie wkładu partycypacyjnego w Towarzystwie Budownictwa

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)