Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Znów zaczniemy płacić bankom za prowadzenie konta. Wiceszef ZBP potwierdza

Opłaty bankowe od dłuższego czasu rosną, a teraz banki przymierzają się do przywrócenia opłat za prowadzenie konta. "Darmowego konta nie będzie" - potwierdza w programie "Money To się Liczy" Włodzimierz Kiciński, wiceprezes Związku Banków Polskich. "To jest normalna sytuacja, że ktoś, kto świadczy usługi, pobiera za to opłaty". Kiciński tłumaczy, że ta zmiana będzie wynikać m.in. z faktu, że w Polsce 70 proc. przychodów sektora bankowego przypadało dotąd na wpływy z odsetek. A przy rekordowo niskich stopach procentowych te wpływy drastycznie się skurczyły.

06-07-2021
Tagi:
banki, wideo
0
0
151
Podziel się
Komentarze (151)
zobacz więcej komentarzy (151)
KOMENTARZE
(151)
xxx
12 miesięcy temu
niby taki mondry, a czyto odpowiedzi z kartki, żenada...
Bzdury!
12 miesięcy temu
Bank to nie parking dla pieniędzy, za który trzeba płacić! Bank to maszyna do inwestowania wpłacanych pieniędzy, zarabiania na tym dla siebie i dla wpłacających pieniądze klientów!
Pora
12 miesięcy temu
likwidować konta.
hehe
12 miesięcy temu
posłuchajcie trzymanie pieniędzy w banku to przywilej - tak samo jak płacenie kartą - hehehe do czego doszło to tak jak w polityce będzie Morawiecki gadał, że Nasza gospodarka jest lepsza niż w Japoni
Zdzichu
12 miesięcy temu
Mam w PKOBP bez mała 30 lat konto dla DG i cały czas bulę (ostatnio 28 zł/m-c) jak za zboże. O czym ten ministrant (nie minister) pieprzy. Mam także inne konto na wydatki bieżące - nieoprocentowane i nigdy nie płaciłem za jego obsługę.
...
Następna strona