Notowania

davos 2018
25.01.2018 06:54

Wałęsa wymazywany z kart historii? Prezydent Duda zabrał głos w sprawie artykułu w „The Wall Street Journal”

Duda przyznał, że Lech Wałęsa ma wiele „trudnych kart w swojej historii”. – Fakty są takie, że wcześniej miał problemy w życiorysie i wszyscy o tym wiedzą. To udowodnione przez historyków i ekspertów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KAROLINA MISZTAL/REPORTER)

- Jestem zasmucony, żeby nie powiedzieć mocniej, artykułem w "The Wall Street Journal". Zawiera on wiele nieprawdy - tak prezydent Andrzej Duda reaguje na bardzo krytyczną dla Polski publikację amerykańskiej gazety. Darmowy egzemplarz tytułu dostawali wszyscy uczestnicy World Economic Forum w Davos już podczas pierwszego dnia imprezy.

To dla polskiej delegacji był cios. Do szwajcarskiego Davos, na Światowe Forum Ekonomiczne przyjechał i prezydent Andrzej Duda, i premier Mateusz Morawiecki. Biznesową ofensywę zaplanował także bank Pekao i prezes Michał Krupiński. Polskiej delegacji od początku imprezy towarzyszy money.pl.

Pierwszego dnia wszyscy uczestnicy dostali darmowy egzemplarz „The Wall Street Journal”. A w nim już na pierwszej stronie bardzo krytyczny dla Polski materiał. Mowa w nim była o wymazywaniu Lecha Wałęsy z historii Polski.

Zobacz także: Polska powinna mieć silniejszy głos w Davos. Stać nas na to

Jak wyjaśnia prezydent Andrzej Duda „podczas spotkań z przywódcami innych krajów nie było żadnej rozmowy na ten temat”.

- Osobiście jestem zasmucony, żeby nie powiedzieć mocniej, tym artykułem. Jest w nim po prostu wiele nieprawdy. Lech Wałęsa ma wiele pięknych kart w swojej historii, także wiele smutnych kart. Dla mnie najważniejsze jest, żeby mówić prawdę. Wałęsa miał ogromne zasługi w latach 80. I niewątpliwie ogromnie przyczynił się do polskiej wolności. Nigdy mu tego nie odbierałem, mam nadzieję, że nikt nie będzie mu tego odbierał - przekonywał Andrzej Duda. Prezydent o artykuł z amerykańskiej prasy był pytany podczas specjalnie zwołanej konferencji.

Jednocześnie prezydent Duda dodał, że Lech Wałęsa ma wiele "trudnych kart w swojej historii". – Fakty są takie, że wcześniej miał problemy w życiorysie i wszyscy o tym wiedzą. To udowodnione przez historyków i ekspertów. Fakty są jakie są.

Skąd zatem niepokój amerykańskich dziennikarzy o demokrację w Polsce? Prezydent ma na to krótką odpowiedź. - Może stąd, że są niedoinformowani - mówił.

Tagi: davos 2018, Andrzej Duda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-01-2018

Artur Axmanna o Dudzie za lat rae nikt nie bedzie mówil a o Wałesie nawet za 100 lat bedą pisac,mówic

25-01-2018

benamam pretensje do rodzicow dudy ze nie umili wychowac wartosciowego syna tylko manipulant ktory nie ma wartosci

25-01-2018

OlaHipokryta!!!

Rozwiń komentarze (842)