Notowania

Prezydent Andrzej Duda w Davos: jesteśmy tu po to, by promować Polskę, żeby realizować polskie interesy

- My jesteśmy w Davos żeby promować Polskę, żeby realizować polskie interesy. I taki jest cel mój, jako prezydenta, taki jest cel pana premiera. Ja jestem tutaj pierwszy raz - zaznaczył Duda.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pawel Wiśniewski/EAST NEWS)
- Ja jestem tutaj pierwszy - podkreślił Andrzej Duda.

To jest miejsce, gdzie następuje promocja, to jest trochę jak targi . My się tu prezentujemy, my się tutaj przedstawimy, my tutaj rozmawiamy. Być może na przyszłość trzeba będzie pomyśleć o polskim pawilonie w Davos - powiedział prezydent w wywiadzie dla Polskiego Radia 24.

Prezydent Andrzej Duda wraz z premierem Mateuszem Morawieckim przebywa w Davos, gdzie bierze udział w Światowym Forum Ekonomicznym.

- My jesteśmy w Davos żeby promować Polskę, żeby realizować polskie interesy. I taki jest cel mój, jako prezydenta, taki jest cel pana premiera. Ja jestem tutaj pierwszy raz - zaznaczył Duda.

- To jest miejsce gdzie następuje promocja, to jest trochę jak targi - ocenił prezydent. - My się tu prezentujemy, my się tutaj przedstawimy, my tutaj rozmawiamy - podkreślił.

- Być może na przyszłość trzeba będzie pomyśleć o polskim pawilonie w Davos - powiedział Duda. Dodał, że w Davos jest obecny bank Pekao, który organizuje tam spotkania i na jedno z nich sam jest zaproszony.

Prezydent mówił też o "budowaniu relacji polsko-amerykańskich. - Największym kamieniem milowym w ostatnim czasie była wizyta prezydenta Donalda Trumpa u nas, teraz przyjeżdża jego bliski współpracownik. I cieszę się, że będziemy mogli się spotkać - powiedział, nawiązując do zbliżającej się wizyty sekretarza stanu Rexa Tillersona w Warszawie.

Jak ujawnił, trwają rozmowy na temat spotkania z Donaldem Trumpem w USA. - Nasi współpracownicy nad tym pracują. Nie można tego wykluczyć. Obiecałem też odwiedzenie Polonii, planowana jest więc także moja wizyta w Chicago - powiedział prezydent.

Tagi: davos, Andrzej Duda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, davos 2018, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-01-2018

hORnETTylko żeby niczego tam nie podpisał z przyzwyczajenia.

24-01-2018

Patriota płacący podatki i szanujący KonstytucjęZ całego serca i mojej skromnej wiedzy należy wszędzie prze 24 godziny promować ,i jeszcze raz PROMOWAĆ. Mam ,tylko pytanie czy osoba nie szanująca … Czytaj całość

24-01-2018

azJego osoba OŚMIESZA Polskę.

Rozwiń komentarze (22)