Notowania

davos 2018
24.01.2018 10:50

Pierwsza taka promocja Polski w Davos. Bank Pekao S.A. na 48. Światowym Forum Ekonomicznym

Polska to świetne miejsce do inwestycji - taka jest najkrótsza konkluzja wypowiedzi gości panelu dyskusyjnego organizowanego przez Pekao S.A. w Davos. Wydarzenie miało miejsce w pierwszym dniu Światowego Forum Ekonomicznego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)
Bank Pekao S.A. gościł grupę znakomitych gości na organizowanym przez siebie panelu

Bank Pekao S.A. gościł grupę znakomitych gości na organizowanym przez siebie panelu i lunchu. Wśród zaproszonych znaleźli się m.in. prezes wywodzącej się z Hiszpanii grupy firm budowlanych Ferrovial - Rafael del Pino, wiceprezes Hinduja Bank - Shanu Hinduja, czy przedstawiciel włoskiej grupy odzieżowej Ferragamo - Rafael Ferragamo. „Ambasadorami” Polski podczas dyskusji byli prezes NBP prof. Adam Glapiński oraz przewodniczący KNF Marek Chrzanowski. W imieniu gospodarza - Pekao S.A. dyskusję prowadzili prezes zarządu Michał Krupiński oraz wiceprezes zarządu Roksana Ciurysek-Gedir.

Polska powinna mieć silniejszy głos w Davos. Stać nas na to:

Dyskusja toczyła się wokół dwóch tematów: polskiej gospodarki i Polski, jako dobrego miejsca do inwestycji, oraz sukcesji w biznesach rodzinnych.

- Polska jest otwarta na inwestycje. Mamy konserwatywną, przewidywalną politykę monetarną, mocne przywiązanie do członkostwa w UE oraz wysoki poziom produktywności przekładający się na wzrost gospodarczy - powiedział prof. Adam Glapiński.

Marek Chrzanowski, przewodniczący KNF deklarował z kolei pozytywne zmiany zachodzące w regulatorze rynku finansowego: - Zmieniamy KNF w ten sposób, aby urząd był bardziej nastawiony prorynkowo, bardziej otwarty na potrzeby ludzi, dla których jesteśmy i działamy. Mogę zapewnić, że każdy przedsiębiorca chcący rozwijać w Polsce swój biznes, chcący realizować swoje idee, będzie traktowany na takich samych, równych zasadach.

Pozytywne nastawienie do inwestowania w Polsce potwierdzili, dzieląc się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami zaproszeni goście. Jednym z nich był Lance Uglla, prezes IHS Markit specjalizującej się w ekonomicznej, finansowej i przedmiotowej analizie rynków. Jego firma kilka miesięcy temu otworzyła w Gdańsku nowe biuro. Zatrudniająca już ponad 200 specjalistów od analizy danych firma, zamierza w ciągu 12-15 miesięcy podwoić zatrudnienie. - Chcemy rozwijać się w Polsce. Jakość pracy, zaangażowanie ludzi, poziom zarządzania - wszystko to jest na fantastycznym poziomie - stwierdził Lance Uglla. Z kolei Leonardo Ferragamo z włoskiej grupy odzieżowej Ferragamo poinformował, że jego firma przymierza się do otwarcia sklepów nad Wisłą.

Michał Krupiński podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat Forum i obecności w Davos. - To ważne dla nas, żeby tu być. Widzimy coraz większe przywiązanie do polityki protekcjonizmu gospodarczego na całym świecie, a my chcemy pokazać, że jako kraj wysoko cenimy sobie wspólną przyszłość - powiedział Michał Krupiński.

Roksana Ciurysek-Gedir, która od początku stycznia pełni funkcję wiceprezes nadzorującą prace Pionu Bankowości Prywatnej, dodała: "Polska gospodarka odnosi coraz większe sukcesy". - Obserwujemy, jak kolejne pokolenie przedsiębiorców przejmuje stery w firmach rodzinnych i jesteśmy gotowi, aby jako bank być ich partnerem w budowaniu własnego sukcesu - powiedziała.

Tagi: davos 2018, bank pekao, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-01-2018

szwajJak się jeszcze zastanawiacie gdzie kupić, to najbardziej wiarygodnie wygląda Goldenmark.

24-01-2018

MattNa goldenmark im więcej się kupuje, tym więcej można zaoszczędzić.

24-01-2018

MattZłoto tylko ze sprawdzonego źródła. Ja kupuje od lat z Goldenmark i jeszcze się nie zawiodłam na nich.

Rozwiń komentarze (3)