Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
maspex
16.05.2018 13:31

Jeden z najbogatszych Polaków nie zapłaci podatku solidarnościowego

Polski miliarder nie zapłaci podatku solidarnościowego. "Nie zarabiam tyle".

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)

Polski miliarder nie zapłaci podatku solidarnościowego. - Nie zarabiam tyle - mówi Krzysztof Pawiński, prezes i właściciel Grupy Maspex.

- Mój dochód jako pracownika i menedżera jest niższy od progu, o którym usłyszałem wczoraj - skomentował dla money.pl rządowe plany stworzenia podatku solidarnościowego Krzysztof Pawiński.

Przypomnijmy, że według rządowych planów niepełnosprawni mają dostać pomoc m.in. z podatku od 25 tys. najzamożniejszych Polaków. Zapłacą go osoby zarabiające ponad 1 mln zł rocznie, a stawka wyniesie 4 proc. od nadwyżki ponad tę kwotę.

W ocenie Pawińskiego należy zadać sobie pytanie, czy uruchamianie kolejnej daniny, kiedy wszyscy Polacy płacą na PFRON, czyli instytucję, która zajmuje się pomocą niepełnosprawnym, jest zasadne.

- Nie ma jednak żadnej wątpliwości, że nigdy nie będzie zgody i jedności myśli między tymi, na których danina jest nakładana, a tymi, którzy ją nakładają. Jest to normalny konflikt interesów, którym trzeba zarządzić - powiedział prezes Maspexu.

Pawiński zauważył również, że trudna jest debata, w której zderza się konkretny podatek z bardzo emocjonalnym tematem i konkretnymi potrzebami, którym nikt nie może odmówić racjonalności.

- Jednak takich potrzeb znajdziemy dziesiątki. To nie jest tak, że obszarem zapomnianym w tym kraju jest tylko los dorosłych niepełnosprawnych - przekonuje Krzysztof Pawiński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: maspex, wiadomości, wideo, gospodarka, eec 2018, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-05-2018

AlaNie zapłaci od dochodu to zapłaci podatek od urlopu i od każdej wypitej kawy w godzinach pracy, od trzepania dywanów i koszenia trawy przed … Czytaj całość

17-05-2018

RymMoże kościół się dołoży, przecież każą rodzić bezwględu na ułomności

17-05-2018

jurek17tys to duzo za 1mln nie przesadzajcie nie ubedzie im

Rozwiń komentarze (479)