Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Krzysztof Janoś
Krzysztof Janoś
|

Jeden z najbogatszych Polaków nie zapłaci podatku solidarnościowego

479
Podziel się

Polski miliarder nie zapłaci podatku solidarnościowego. "Nie zarabiam tyle".

Jeden z najbogatszych Polaków nie zapłaci podatku solidarnościowego
(materiały prasowe)
bDUCBqMR

Polski miliarder nie zapłaci podatku solidarnościowego. - Nie zarabiam tyle - mówi Krzysztof Pawiński, prezes i właściciel Grupy Maspex.

- Mój dochód jako pracownika i menedżera jest niższy od progu, o którym usłyszałem wczoraj - skomentował dla money.pl rządowe plany stworzenia podatku solidarnościowego Krzysztof Pawiński.

bDUCBqMT

Przypomnijmy, że według rządowych planów niepełnosprawni mają dostać pomoc m.in. z podatku od 25 tys. najzamożniejszych Polaków. Zapłacą go osoby zarabiające ponad 1 mln zł rocznie, a stawka wyniesie 4 proc. od nadwyżki ponad tę kwotę.

W ocenie Pawińskiego należy zadać sobie pytanie, czy uruchamianie kolejnej daniny, kiedy wszyscy Polacy płacą na PFRON, czyli instytucję, która zajmuje się pomocą niepełnosprawnym, jest zasadne.

- Nie ma jednak żadnej wątpliwości, że nigdy nie będzie zgody i jedności myśli między tymi, na których danina jest nakładana, a tymi, którzy ją nakładają. Jest to normalny konflikt interesów, którym trzeba zarządzić - powiedział prezes Maspexu.

Pawiński zauważył również, że trudna jest debata, w której zderza się konkretny podatek z bardzo emocjonalnym tematem i konkretnymi potrzebami, którym nikt nie może odmówić racjonalności.

bDUCBqMZ

- Jednak takich potrzeb znajdziemy dziesiątki. To nie jest tak, że obszarem zapomnianym w tym kraju jest tylko los dorosłych niepełnosprawnych - przekonuje Krzysztof Pawiński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDUCBqNu
wiadomości
wideo
KOMENTARZE
(479)
Ala
3 lata temu
Nie zapłaci od dochodu to zapłaci podatek od urlopu i od każdej wypitej kawy w godzinach pracy, od trzepania dywanów i koszenia trawy przed domem. Potem przyjdzie kolej na podatki od posiadania sierściuchów, z wyłączeniem kotów oczywiście. Podatek od trzymania w domu zwierząt futerkowych - królików, szynszyli, łasiczek. Każda rybka w akwarium prywatnym też będzie podlegała odpowiedniej stawce podatkowej z glonojadami na czele. Itd, itd.... To nie ma tak, że ktoś nie zapłaci. Pokażcie PIS-owi człowieka a oni odpowiednim podatkiem go obciążą :-)
Rym
3 lata temu
Może kościół się dołoży, przecież każą rodzić bezwględu na ułomności
On
3 lata temu
I bardzo dobrze. Dlaczego najbogatsi mają płacić? Bo ich stać? Płacą już wystarczająco dużo.
bDUCBqNv
zibi34
3 lata temu
Już lubię tego gościa.
IV RP :))
3 lata temu
Teraz wyraźnie widać, że ten rząd nie jest nastawiony na obywateli tylko na kupowanie głosów. Pieniądze bez mrugnięcia wydają tan gdzie sobie wyborczo zaplanowali, ale tam gdzie muszą, to zawsze próbują kogoś za to ukarać. Wypłacili nagrody ministrom "za dobrą pracę" - jakie jaja, to bez premii wybraniec narodu będzie pracować źle :)) No normalnie komunizm. Teraz są zmuszeni pomóc niepełnosprawnym, OK, ale za cenę nowego podatku hehe. Ale 500+ śmignęło i gra, deputaty górnikom za kilka lat - i poszło, nawet renty specjalne (za co?), ale już na kalekich obywateli? Z jakiej racji :))?
...
Następna strona