Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Trasa Baltic Pipe. Pełnomocnik rządu zdradza datę

- W czerwcu powinna być podjęta decyzja o trasie Baltic Pipe - poinformował pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Harald Hoyer/wikimedia (CC BY-SA 2.0))
Baltic Pipe to strategiczny projekt infrastrukturalny

- Jesteśmy na dobrej drodze, mamy wszystkie pozwolenia potrzebne do wykonania badań geofizycznych. Rozwiązany jest problem polsko-duńskiej "szarej strefy". W czerwcu, po przeprowadzeniu badań będzie wybrana ostateczna trasa - powiedział Naimski dziennikarzom w kuluarach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Ceny gazu mogą być jeszcze niższe

Baltic Pipe to strategiczny projekt infrastrukturalny, którego celem jest stworzenie nowego korytarza dostaw gazu na rynku europejskim, łączącego system przesyłowy Norwegii z systemem duńskim i polskim.

Planowana jest budowa gazociągu podziemnego o długości 220 km w Danii i połączenia podmorskiego do Polski. Promotorami projektu są firmy Gaz-System S.A. z Polski oraz Energinet z Danii.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, transport, logistyka, giełda, wiadomości, gospodarka, eec 2018, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-05-2018

erwczyli zablokujemy port w Szczecinie ?????????

15-05-2018

wwwrosjanie wybudowali juz most Krymski , mozna? mozna

15-05-2018

totaNastepna polska głupota

Rozwiń komentarze (10)