Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

500 plus dla emerytów. Już od października nowy dodatek co miesiąc. ZUS czeka

10
Podziel się:

Co miesiąc będzie można dostać 500 zł dodatku. Od październiku ruszą wypłaty nowego dodatku dla potrzebujących - także emerytów. Wniosek o świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji można już składać w ZUS.

ZUS czeka na wnioski.
ZUS czeka na wnioski. (East News, Zbyszek Kaczmarek/REPORTER)
bEKSqWAB

500 plus dla emerytów i osób z niepełnosprawnościami początkowo miało przysługiwać tylko osobom pobierającym najniższe świadczenia (935 zł netto).

Skorzystać miało z niego 300 tys. osób, jednak Senat zaakceptował poprawki zgłoszone przez PiS, które podnoszą limit dochodowy z 1100 zł do 1600 zł. Programem zostanie więc objętych łącznie ok. 850 tys. osób.

O "nowe 500 plus" mogą się ubiegać osoby niezdolne do samodzielnej egzystencji lub pobierające seniorzy po 75. roku życia, pobierający zasiłek pielęgnacyjny.

bEKSqWAD

ZUS przyjmuje już wnioski o tak zwane 500 plus dla emerytów. Świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, bo taka jest jego pełna nazwa, będzie wypłacane od października. Żeby dostać świadczenie, trzeba przedstawić w ZUS-ie zaświadczenie lekarskie.

Aby otrzymać świadczenie uzupełniające, trzeba złożyć wniosek. Można to zrobić w każdej placówce ZUS lub przesłać pocztą. Druk wniosku ESUN możesz pobrać ze strony www.zus.pl, znajdziesz go również w salach obsługi klientów w naszych placówkach.

bEKSqWBe
emerytury
KOMENTARZE
(10)
emerytka
2 lata temu
Człowiek wiariuje tylko od tych ciaglych nowych koncepcji. No fakt ppk weszło od lipca i to jak na ten moment wszystko co sie zadziało w temacie podniesienia warunkow płacowych polskich emerytow
rencistka
2 lata temu
a ja nie będę głosować na PIS bo ich nienawidzę ale 500+ wezmę bo mi się należą
Papay
2 lata temu
Zapewne zabierają głos ci co nie doświadczyli na własnej skórze uciążliwości z ograniczoną sprawnością osób starszych, odbija sie to tez na rodzinie znajomych a co gdy taka osoba nie ma bliskich.
bEKSqWBf
Jan
2 lata temu
Pisze na stronie ZUS,że emeryci po 75 roku życia pobierający zasiłek pielęgnacyjny ( dochód do 1600zl) mogą się ubiegać o tzw.500+ Pytam w ZUS nie mogą .To bardzo nieczytelne.
Hana
2 lata temu
Skoro w Polsce pieniądze dostają same nieroby to dlaczego ludzie wyjeżdżaja za granicę? Bo tam jest dobry socjal. W Wielkiej Brytanii zasiłek rodzinny na dziecko to500 zł i nikt nie mówi o rozdawnictwie. W Polsce wreszcie coś jest zrobione dla ludzi i jest straszny gwałt! Rozdawnictwie. Lepiej żeby uprzywilejowani kradli, niech dobrze żyje elita a plebs? Co tam, da sobie radę.