Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KRWL
|

Co roku emeryci tracą w czerwcu. Zyskał Jarosław Kaczyński. Dzięki doradcom

264
Podziel się:

Rządzący od lat nie potrafią rozwiązać problemu z tzw. czerwcowymi emeryturami. Ustawa, która zmienia zasady naliczania świadczeń, leży od kilku miesięcy w Sejmie. Co roku tysiące osób tracą na sposobie naliczania emerytury. Jak się okazuje, wśród poszkodowanych emerytów nie ma Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS złożył wniosek w innym terminie i zyskał kilkaset złotych.

Co roku emeryci tracą w czerwcu. Zyskał Jarosław Kaczyński. Dzięki doradcom
Jarosław Kaczyński kilka lat temu został poinformowany o tym, że złożenie wniosku w czerwcu będzie się wiązał z niższym świadczeniem (Twitter.com)
bEszisRh

Problem z czerwcowym przejściem na emeryturę znany jest politykom od lat. Mimo tego, politycy nadal nie zmienili prawa, tak żeby Polacy nie tracili kilkuset złotych w związku z terminem złożenia wniosku emerytalnego.

Okazuje się, że Jarosław Kaczyński kilka lat temu został poinformowany o tym, że złożenie wniosku w czerwcu będzie się wiązał z niższym świadczeniem i uniknął niższej emerytury, informuje ”Wyborcza”.

Dlaczego termin złożenia wniosku ma znaczenie? Każdy, kto złoży wniosek między styczniem a majem lub lipcem a grudniem, oprócz waloryzacji rocznej, skorzysta również z waloryzacji kwartalnej. Natomiast wobec wniosków składanych w czerwcu nie stosuje się waloryzacji kwartalnej, a jedynie roczną.

bEszisRj
Zobacz także: Renciści poniżej kwoty 660 zł stracą na Polskim Ładzie? Wiceminister odpowiada

Różnica w naliczanym świadczeniu wynosiła nawet 300 złotych. Jak wynika z informacji money.pl, w 2019 roku wniosek emerytalny w czerwcu złożyło niemal 10 tys. osób.

Ustawa, która ma zmienić te regulacje już powstała, ale Sejm nie znalazł czasu, żeby się zająć się nią na posiedzeniu. Najprawdopodobniej będzie miało to miejsce jeszcze w czerwcu. Rząd w tarczy 3.0 zaproponował rozwiązania, dzięki którym czerwcowi emeryci mieli nie tracić na złożeniu wniosku akurat w tym miesiącu. Ale zasady obowiązywały tylko rok.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEszisRK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(264)
emeryt
miesiąc temu
Bardzo tendencyjny artykuł, ja też wiedziałem, że w czerwcu się traci. Wg autora to jak rozumiem, wina Pisu. Czy przed rządami Kaczyńskiego były inne zasady?
Kacza_twarz
miesiąc temu
To że zyskał, to kosztem innych. Tak "działa" ten cudowny państwowy system. W końcu żyjemy w krainie mlekiem i miodem płynącej
rfe
miesiąc temu
Stary system emerytur trzeba wygaszać, a nowo przystępujący? Najlepiej gdyby wszyscy płacili jednakowe składki ZUS przez min. 20 lat. Potem jednakowa wypłata dla wszystkich co płacili, proporcjonalna do lat składkowych np. za 20 lat składkowych 1000zł na rękę, za 30 lat - 2000zł, 40 lat - 2500. Jak ktoś chce mieć większą emeryturę, to musi sam sobie ją uzbierać. Ci, co zarabiają więcej, będą mogli sobie odłożyć więcej. Musimy zrozumieć też, że nie ma szans na wysokie emerytury. Trzeba samemu zadbać o godne życie na starość i nie ma co liczyć, że Państwo i politycy jakiejkolwiek opcji nam w tym pomogą. Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emerytura nie jest Ci potzerbna Tam opisano jak skutecznie zgromadzić majątek, by nie musieć liczyć na państwo.
bEszisRL
zcx
miesiąc temu
gdy odchodził na emeryturę miał jej niecałe 4000 w jedną swoją kadencję rządzenia Polską ma jej prawie 8000, to isę nazywa waloryzacja.
lidka
miesiąc temu
a od kiedy obiecane godne stażowe po 35 40 latach składek niezależnie od wieku
...
Następna strona