Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Klaudia Zawistowska
|
aktualizacja

Emerytury 2019: waloryzacja emerytur dopiero w marcu. Najwięcej zyskają osoby z najniższymi emeryturami?

5
Podziel się:

Emerytury 2019 – najbliższa waloryzacja emerytur nastąpi w marcu 2019 roku. Minister Elżbieta Rafalska oraz rząd stworzyli nowy sposób waloryzacji emerytur. Skorzystać mają na nim ci, którzy mają najniższe świadczenia.

Emerytury 2019 - waloryzacja emerytur wyższa niż przed rokiem.
Emerytury 2019 - waloryzacja emerytur wyższa niż przed rokiem. (iStock.com)

Emerytury 2019 – waloryzacja kwotowa

Waloryzacja emerytur w tym roku może przejść sporą rewolucję. Zamiast klasycznej podwyżki o kilka złotych emeryci mogą liczyć na podwyżkę wynoszącą minimum 70 zł. Nową waloryzację emerytur w największym stopniu mają odczuć najbiedniejsi emeryci.

Emerytury 2019 – na czym polega kwotowa waloryzacja emerytur?

Kwotowa waloryzacja emerytur opiera się na stałej kwocie minimalnej, o którą wzrosną najniższe emerytury. W 2019 roku wartość najniższych świadczeń zostanie podniesiona o 70 zł brutto. Do portfeli emerytów w marcu 2019 roku trafi 56 zł więcej niż przed rokiem. Najniższa emerytura w Polsce od marca 2019 roku będzie wynosiła 1100 zł brutto.

Waloryzacja emerytur najbogatszych opierać się będzie na metodzie procentowej. W 2019 roku najwyższe emerytury wzrosną o 3,26 proc.

Waloryzacja emerytur w 2019 roku jest jedną z najwyższych w ostatnich latach.

Emerytury 2019 – ile będzie kosztować waloryzacja emerytur?

Waloryzacja emerytur nie będzie tania. Przed podpisaniem ustawy dotyczącej waloryzacji emerytur w 2019 roku rząd zakładał, że przeznaczy na nią około 7 mld zł. Po nowelizacji ustawy kwota ta wzrośnie do około 8,5 mld zł.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
obatel
5 lata temu
OBIBOKI KTÓRZY PRZEZ OSTATNIE 25 LAT PRACOWALI ZA GRANICĄ BĘDĄ MIELI 70 ZŁ .P0DWYŻKI .ja przepracowałam 43 lata w Polsce ,odkładałam składkę na ZUS i też będę dostanę 70 zł. M,ADRA MIN. NIECH SIĘ WYTŁUMACZY - SKĄD MA PIENIĄDZE DLA TYCH OBIBOKÓW CO NIE PŁACILI SKŁADEK ???? to już lepiej niech dalej roznosi do pociągu na dworcu we Wrocławiu kanapki dla działaczy "PYCHA i SAMOWOLA . BO TAKIEJ POLITYKI TO ZUS NIE WYTRZYMA !!!!!
poli
5 lata temu
Emeryci nie powinni płacić żadnego podatku jak jest w wielu krajach.
Wiktor Czyści...
5 lata temu
Gdzie mój komentarz ?
Wiktor Czyści...
5 lata temu
Przestańcie wreszcie okłamywać tych biednych staruszków. Wiadomo przecież jak ktoś trochę czyta, ze inflacja będzie niższa i waloryzacja to 2,4 %.A wy wszyscy ciągle 3,26 i mącicie ludziom w głowach.
koleżka
5 lata temu
Jaka najwyższa ? 2,4 czy 2,5% .Natomiast w 2012 r. kwotowo było 71 złociszy WIĘC???????