Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
WZI
|
aktualizacja

KO chce odroczenia składek na PPK. "Oddech dla przedsiębiorców"

11
Podziel się:

Koalicja Obywatelska zapowiada złożenie projektu ustawy, która ma odroczyć odprowadzanie składek na Pracownicze Plany Kapitałowe. Przedsiębiorcy mieliby też możliwość odroczenia podpisania umów o PPK.

KO chce odroczenia składek na PPK. "Oddech dla przedsiębiorców"
KO chce odroczenia składek na PPK. (PAP, Mateusz Marek)

- Proponujemy w tym projekcie dać oddech przedsiębiorcom, którzy muszą skupić się na walce o przetrwanie, a nie mogą się zajmować skomplikowanymi, administracyjnymi działaniami. Przedsiębiorcy nie mogą być obciążani dodatkowymi kosztami - powiedziała w czwartek Izabela Leszczyna z Koalicji Obywatelskiej.

Zgodnie z planowanym projektem przedsiębiorcy, którzy jeszcze nie podpisali umów o prowadzenie PPK będą mogli odroczyć termin do sierpnia 2021 roku.

Z kolei ci, którzy takie umowy już zawarli, będą mogli odroczyć odprowadzanie składek do 2022 roku.

Zobacz także: Obejrzyj także: PPK z opóźnieniem, a część Polaków na minusie. Prezes PFR komentuje

- Uważamy, że odroczenie PPK będzie też istotne dla całego sektora finansów publicznych, bo wszyscy pracownicy sektora publicznego powinni być objęci PPK już od stycznia 2021 roku, a więc za kilka miesięcy - mówiła Leszczyna.

Zdaniem przedstawicieli KO, odroczenie składek da zarówno pracodawcom, jak pracownikom "chwilę oddechu" w czasie kryzysu gospodarczego wywołanego pandemią.

- Bez zdrowej, dobrze funkcjonującej gospodarki, miejsc pracy dla obywateli, nie damy rady walczyć z chorobą, znajdować pieniądze na służbę zdrowia, utrzymanie wszystkich służb, które są skierowane do walki na pierwszym froncie - powiedziała posłanka KO Paulina Hennig-Kloska.

Przed zmianą proponowaną przez KO przestrzega z kolei Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. Jak podkreśla, oznaczałaby ona pozbawienie milionów pracowników środków w postaci wpłat pracodawcy na PPK.

Paweł Borys na Twitterze napisał, że należy wzmacniać bezpieczeństwo finansowe Polaków, a propozycje takie jak KO "wywołują tylko chaos i znowu podważą zaufanie do rozwiązań emerytalnych". Dodał, że warto rozważyć propozycję premiera, by zabezpieczyć programy emerytalne w Konstytucji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(11)
WYRÓŻNIONE
Obywatel
4 lata temu
Najlepiej znowu by chcieli zabrać te już zebrane pieniądze jak z ofe
kkk
4 lata temu
według Pana Borysa lepiej żeby pracodawca wpłacił składkę pracownikom ale część będzie musiał zwolnić by mieć z czego zapłacić tą składkę??
POLAK
4 lata temu
PININDZY KO NIE MA I NIE BEDZIE MIĆ A DZIELIĆ CHCE
NAJNOWSZE KOMENTARZE (11)
Renatka
4 lata temu
Pracownik odkłada 2% a oni dokładają niecałe 2% więc to chyba nie będzie aż taka ulga?? A ludzie chcą aby ten program został wdrożony w ich firmach ,bo to się najzwyczajniej opłaca.Wiem bo jestem juz od roku zeszłego.I faktycznie jakbym sama odkłądała taka kwote to mam polowe mniej.
tomek
4 lata temu
U mnie w pracy na szczęście mimo pandemii i wszyscy pracują i pensje są i składki na ppk, a więc w maseczkach i pełnej ochronie ale tak to bez zmian. I dobrze, bo z ppk, powolutku ale zaczynam sobie budować zabezpieczenia przyszłości, gdzie na emeryturze jedną wypłata środków, będzie miły zastrzyk gotówki
Ula
4 lata temu
Proponuję aby umorzyc te już zebrane. Rząd ma w tym doswiadczenie
RR26
4 lata temu
A wspaniały bezużyteczny JPK też musi być, bo MF nie radzi sobie ze ściąganiem podatków. Niczego to nie zmieni tylko przysporzy gigantyczną ilość pracy małym firm i handryczenie się z urzędnikami, czy GTU ma być czy nie, bo a nóż odkurzacz ma pamięć stałą.
Wert
4 lata temu
To po co te reklamy w telewizorni????

© 2024 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.