Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pracownicze Plany Kapitałowe. We wtorek ostatni dzień dla firm

10
Podziel się:

12 listopada to ostatni dzień, w którym duże firmy mogą podpisać z instytucjami finansowymi umowę na prowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych. Mowa o tych, które zatrudniają przynajmniej 250 pracowników.

12 listopada to kolejna ważna data dla dużych firm
12 listopada to kolejna ważna data dla dużych firm (East News, ARKADIUSZ ZIOLEK/East News)
bEDUilqZ

Polski Fundusz Rozwoju, który odpowiada za wdrożenie PPK w polskich firmach, przypomina: 12 listopada to kolejna już kluczowa data dla właścicieli firm.

Najpierw do 25 września trzeba było porozumieć się z pracownikami w sprawie wyboru instytucji zarządzającej PPK w danej firmie. Zazwyczaj była to firma ubezpieczeniowa lub inna instytucja finansowa. Później - do 25 października - firma musiała podpisać z nią umowę o zarządzanie.

Teraz trzeba podpisać już umowę o prowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych w firmie. Ma ona określać m.in. szczegółowe warunki gromadzenia środków i zarządzania nimi, deklarowania wpłat dodatkowych czy składania dyspozycji dotyczących gromadzonych środków.

bEDUilrb

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Dopiero po jej zawarciu pracownicy stają się członkami PPK, a z ich pensji odprowadzana będzie dodatkowa składka emerytalna.

"Pierwsze wpłaty do PPK pracodawca powinien naliczyć i pobrać już od pierwszego wynagrodzenia, wypłaconego po zawarciu umowy o prowadzenie o PPK. Wpłaty należy przekazać do instytucji finansowej począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym zawarto umowę o prowadzenie PPK" - czytamy w komunikacie, opublikowanym na stronie mojeppk.pl.

bEDUilrh

Przypomnijmy, że do PPK jako pierwsze muszą przystąpić właśnie te największe firmy. W dalszej kolejności dołączą mniejsi pracodawcy. Od stycznia taki obowiązek będą miały przedsiębiorstwa, w których pracuje przynajmniej 50 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDUilrC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(10)
Arek
2 lata temu
Super program. Wszyscy dostajemy 1,5% podwyżki plus dopłaty od państwa.
torka
2 lata temu
wszędzie są jakieś ważne daty, które trzeba przestrzegać i daną rzecz wykonać do niej. Tutaj też tak jest, ale ja bym była spokojna bo nikomu się nie opłaca kręcić z tym programem, bo zbyt dobrze się zapowiada
Czechmar
2 lata temu
. Nikt nie ma prawa stac sie uczestnikiem ppk bez swojej na to zgody, czy wyrazam sie jasno?
bEDUilrD
Albert
2 lata temu
Pracowniczy Pic Kapitałowy 😅
przyszły emer...
2 lata temu
ZŁODZIEJE !!!