Notowania

Pracownicze Plany Kapitałowe. We wtorek ostatni dzień dla firm

12 listopada to ostatni dzień, w którym duże firmy mogą podpisać z instytucjami finansowymi umowę na prowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych. Mowa o tych, które zatrudniają przynajmniej 250 pracowników.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
12 listopada to kolejna ważna data dla dużych firm (Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News)

Polski Fundusz Rozwoju, który odpowiada za wdrożenie PPK w polskich firmach, przypomina: 12 listopada to kolejna już kluczowa data dla właścicieli firm.

Najpierw do 25 września trzeba było porozumieć się z pracownikami w sprawie wyboru instytucji zarządzającej PPK w danej firmie. Zazwyczaj była to firma ubezpieczeniowa lub inna instytucja finansowa. Później - do 25 października - firma musiała podpisać z nią umowę o zarządzanie.

Teraz trzeba podpisać już umowę o prowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych w firmie. Ma ona określać m.in. szczegółowe warunki gromadzenia środków i zarządzania nimi, deklarowania wpłat dodatkowych czy składania dyspozycji dotyczących gromadzonych środków.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Dopiero po jej zawarciu pracownicy stają się członkami PPK, a z ich pensji odprowadzana będzie dodatkowa składka emerytalna.

"Pierwsze wpłaty do PPK pracodawca powinien naliczyć i pobrać już od pierwszego wynagrodzenia, wypłaconego po zawarciu umowy o prowadzenie o PPK. Wpłaty należy przekazać do instytucji finansowej począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym zawarto umowę o prowadzenie PPK" - czytamy w komunikacie, opublikowanym na stronie mojeppk.pl.

Kazimierz Krupa: Cywilizacyjna rola PPK, PKP, CPK i kilku jeszcze innych skrótowców [FELIETON]

Przypomnijmy, że do PPK jako pierwsze muszą przystąpić właśnie te największe firmy. W dalszej kolejności dołączą mniejsi pracodawcy. Od stycznia taki obowiązek będą miały przedsiębiorstwa, w których pracuje przynajmniej 50 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-11-2019

xyzNie mam zamiaru do tego przystępować. Pensja niższa, ceny wyższe i żadnej gwarancji, że przyszła emerytura będzie wyższa, bo w każdej chwili mogą … Czytaj całość

12-11-2019

PracownikSzkoda, że PPK nie jest gwarantowany, nie jest dziedziczony, dopłata od Państwa nie jest procentowa, a więc NIEROKUJĄCA. Ot kolejny skok na kieszenie … Czytaj całość

12-11-2019

ppp_uniwersalny_zolnierzLepiej przepić każdą złotówkę niż wpłacać na PPK.

Rozwiń komentarze (10)