Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Trzaskowska+. Żona kandydata KO chce dopłaty do emerytury dla matek

- Uważam, że kobiety i matki wychowujące dzieci powinny być docenione, bo nie ma cięższej i bardziej odpowiedzialnej pracy. Za tę pracę i zaangażowane powinny otrzymywać dodatek do emerytury, przynajmniej 200 zł za każde dziecko - powiedziała w Katowicach Małgorzata Trzaskowska, żona kandydata KO na prezydenta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)

Małgorzata Trzaskowska wielokrotnie podkreślała, że pochodzi ze Śląska. Nic więc dziwnego, że to w Katowicach wygłosiła opinię na temat pracy kobiet wychowujących dzieci.

- Śląsk to też silne i dumne kobiety, które dokładnie wiedzą ile energii potrzeba, aby wszystko w rodzinie działało tak jak należy. Uważam, że kobiety i matki wychowujące dzieci powinny być docenione, bo nie ma cięższej i bardziej odpowiedzialnej pracy. Za tę pracę i zaangażowane powinny otrzymywać dodatek do emerytury, przynajmniej 200 zł za każde dziecko - powiedziała.

Zobacz też: Debata TVP w Końskich. Palikot mówi, co by zrobił na miejscu Trzaskowskiego

Temat podchwycił również jej mąż. - W Katowicach moja żona Gosia przedstawiła ważny postulat - 200 zł dodatku do emerytury dla matek za każde dziecko. Zrobimy to - zapowiedział na Twitterze Rafał Trzaskowski.

Idea powiązania wysokości matczynych emerytur z liczbą wychowanych dzieci nie jest nowa. Pomysł przyznania tzw. rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego jeszcze w kwietniu 2018 r. ogłosiła Beata Szydło. Mogą je otrzymać kobiety (a w konkretnych przypadkach także ojcowie), które wychowały przynajmniej czwórkę dzieci niezależnie od okresu, jaki przepracowały. Niespełna rok później, 1 marca 2019 r. ustawa weszła w życie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-07-2020

MyślećTa pani jest premierem, ministrem gospodarki, ministrem finansów że obiecuje że komuś coś da? Dać to ona może obiad mężowi. Każdy narzeka że PiS … Czytaj całość

06-07-2020

TonnyhalikJałmużnę obieca za ciężką pracę urodzenia i wychowania dziecka. Niech się wypcha tym 200zł. Zarobię sobie na dzieci. Czy to ona już kandyduje zamiast … Czytaj całość

05-07-2020

OMG!Sluchajac pani Trzaskowskiej zaczynam doceniac milczenie Agaty Dudy. U Trzaskowskiej widac totalna determinacje, ze to az zenuajce. 200pln??? Niech … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1156)