Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Trzaskowska+. Żona kandydata KO chce dopłaty do emerytury dla matek

1156
Podziel się

- Uważam, że kobiety i matki wychowujące dzieci powinny być docenione, bo nie ma cięższej i bardziej odpowiedzialnej pracy. Za tę pracę i zaangażowane powinny otrzymywać dodatek do emerytury, przynajmniej 200 zł za każde dziecko - powiedziała w Katowicach Małgorzata Trzaskowska, żona kandydata KO na prezydenta.

Trzaskowska+. Żona kandydata KO chce dopłaty do emerytury dla matek
(East News)
bDIDtjdx

Małgorzata Trzaskowska wielokrotnie podkreślała, że pochodzi ze Śląska. Nic więc dziwnego, że to w Katowicach wygłosiła opinię na temat pracy kobiet wychowujących dzieci.

- Śląsk to też silne i dumne kobiety, które dokładnie wiedzą ile energii potrzeba, aby wszystko w rodzinie działało tak jak należy. Uważam, że kobiety i matki wychowujące dzieci powinny być docenione, bo nie ma cięższej i bardziej odpowiedzialnej pracy. Za tę pracę i zaangażowane powinny otrzymywać dodatek do emerytury, przynajmniej 200 zł za każde dziecko - powiedziała.

Zobacz także: Zobacz też: Debata TVP w Końskich. Palikot mówi, co by zrobił na miejscu Trzaskowskiego
bDIDtjdz

Temat podchwycił również jej mąż. - W Katowicach moja żona Gosia przedstawiła ważny postulat - 200 zł dodatku do emerytury dla matek za każde dziecko. Zrobimy to - zapowiedział na Twitterze Rafał Trzaskowski.

Idea powiązania wysokości matczynych emerytur z liczbą wychowanych dzieci nie jest nowa. Pomysł przyznania tzw. rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego jeszcze w kwietniu 2018 r. ogłosiła Beata Szydło. Mogą je otrzymać kobiety (a w konkretnych przypadkach także ojcowie), które wychowały przynajmniej czwórkę dzieci niezależnie od okresu, jaki przepracowały. Niespełna rok później, 1 marca 2019 r. ustawa weszła w życie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bDIDtjea
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1156)
Myśleć
8 miesięcy temu
Ta pani jest premierem, ministrem gospodarki, ministrem finansów że obiecuje że komuś coś da? Dać to ona może obiad mężowi. Każdy narzeka że PiS obiecuje kupuje wyborców. A co robi Trzaskowski i teraz jego żona? Robią sobie z ludzi zabawki. A naród kupuje to i widzi w tym gościu wybawce. Czy wszyscy maja klapki na oczach. Robią naw w banbuko w biały dzień. Czy ktoś w końcu powie stop temu kabaretowi. Przecież ten człowiek kłamie bezwstydnie jak zostanie prezydentem powie sory nie mogę spełnić obietnic bo rząd PiS mi to uniemożliwia. A najfajniejsze jest w tym to że przyjaciele za zachodniej granicy narzucają kto ma zostać prezydentem naszego własnego kraju w mawiając co nam grozi jak nie wybierzemy wskazanego przez nich człowieka. Nie jestem zwolennikiem obecnej władzy ale jak przez te kilka dni czytam i przyglądam się co się dzieje jak zachowują się ludzie to normalnie widać w jaką paranoje dają się ludzie wmanipulować. Ludzie zacznijcie myśleć sami a nie dajecie sobie wmawiać że ktoś walczy ze złem że przyjdzie i coś da zwłaszcza teraz gdzie cały świat stoi na głowie i ma problemy finansowe. Ten pan zrobił tyle dla Warszawy co drugi były kandydat dla Słupska. Czyli NIC. Ludzie inteligentni wykształceni a dają się omamić jak tresowane zwierzątka. Nie ubliżając zwierzętom. Szok...
Tonnyhalik
8 miesięcy temu
Jałmużnę obieca za ciężką pracę urodzenia i wychowania dziecka. Niech się wypcha tym 200zł. Zarobię sobie na dzieci. Czy to ona już kandyduje zamiast lalusia i Kidawę? Czyżby mężuś mało obiecał i spełnił?
OMG!
8 miesięcy temu
Sluchajac pani Trzaskowskiej zaczynam doceniac milczenie Agaty Dudy. U Trzaskowskiej widac totalna determinacje, ze to az zenuajce. 200pln??? Niech sobie wsadzi te 200pln .... Za chwile powie, ze da 50 groszy komus za cos......
bDIDtjeb
Error
8 miesięcy temu
Skończą się wybory i skończą się obietnice
Polak.pl.
8 miesięcy temu
Trzasek chce być premierem czy prezydentem? Ciągle coś obiecuje a przecież prezydent nie może nic dać ! Premier i owszem :-) Może nie kuma co może a czego nie może prezydent?? A nawet jego zaplecze polityczne nie rządzi :-)
...
Następna strona